برو به محتوای اصلی
سوال
پوست
تارا محمودی
۱۰ ماه پیش پرسیده شده

برای رطوبت‌رسانی و آبرسانی پوست صورت چیکار کنیم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

شما می‌تونین هم به روش طبیعی و هم شیمیایی به پوستتون آبرسانی کنین. کرم‌های شیمیایی زیادی وجود دارن که خاصیت مرطوب‌کنندگی و آبرسانی دارن که من خودم چند باری ازشون استفاده کردم و تا حدودی راضی بودم. فقط دقت داشته باشین از کرمی استفاده کنین که مناسب پوستتون باشه تا یه وقت باعث ایجاد جوش یا خشکی پوست نشین.

اما راه بهتر اینه که از روش‌های طبیعی استفاده کنین. مواد طبیعی زیادی وجود دارن که می‌تونین ازشون به عنوان ماسک برای آبرسانی به پوستتون استفاده کنین که بعضیاشون خیلی موثرن. مثلا دو مدل از این ماسکا که احتمالا شما هم می‌شناسین، ژل آلوئه‌ورا یا گلاب هستش که با چند بار استفاده ازشون میتونین خودتون تاثیر فوق‌العادشونو ببینین.

اما علاوه بر این ماسک‌ها یه موردی که روی خود من خیلی جواب داده که هم به خوبی به پوست آبرسانی میکنه و هم باعث از بین رفتن لک و جوش پوستی میشه، استفاده از ماسک عسله.

کافیه یه مقداری شیر و کمی عسل رو با هم مخلوط کنین و بذارین 15 دقیقه روی پوستتون بمونه و بعد صورتتونو با آب گرم بشورین؛ بعد از استفاده از این ماسک می‌تونین به راحتی خودتون متوجه تاثیرش بشین.

فقط خیلی مهمه که حتما عسلتون طبیعی و اصل باشه تا بتونه این اثراتو داشته باشه. چون عسل طبیعی یکم سخت پیدا میشه من آدرس جایی۲ که خودم ازشون عسل میخرم رو میذارم که اگه نتونستین عسل خوب پیدا کنین، راحت باشین.