برو به محتوای اصلی
الیاس سخاوتی نیا
مهندس کامپیوتر
۳ سال پیش پرسیده شده

برنامه‌نویسی با جاوا در اندروید استودیو بهتر است یا react native؟ هدفم نوشتن برنامه‌هایی مثل اسنپ و زودفود و برنامه‌هایی هست که بیشتر با سرور و گوگل‌مپ و… در ارتباط هست!

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

نیکلاس

به نظرم react native برای مواردی بهتره که بخواین هم برای ios و هم برای اندروید با یه زبان برنامه‌تونو بنویسین. که در اکثر موارد همینطوریه. ولی اگه خواستین فقط برای اندروید بنویسید همون جاوا یا kotlin رو شروع کنید. کوتلین هم الان یکی از زبونای رسمی اندرویده که خود گوگل اعلام کرده و ساختارش خیلی بهتر از جاواست. ولی هردوشون یعنی جاوا و react مشکلی برای مورد استفاده‌ی شما نداره دیگه اینقدر مشهور و... هستن که.... و هردوشون کاملا تست شده و استیبل هستن فقط بستگی داره شما با کدومشون راحت باشین.

الکامکو-کام
الکامکو | سایت برنامه نویسی اندروید

مسلما آموزش android studio و جاوا رو یاد بگیرید می‌تونید حرفه‌ای‌تر برنامه‌نویسی کنید در غیر اینصورت هر پلتفرمی رو آموزش ببینید انگار لقمه رو دارید دور سرتون می‌پیچونید و بعد می‌خوریدش!

بدون شک اگه هدف‌تون فقط اپ اندرویدی هست، بهترین گزینه اندروید استودیو خواهد بود. حالا اینکه برای back end از جاوا استفاده کنید یا کاتلین به خودتون بستگی داره. 

اونقدری که کتابخانه‌های آماده، رایگان و حرفه‌ای برای اندروید استودیو موجود هست برای هیچ گزینه دیگری در دسترس نیست. ضمن اینکه بهینه بودن اپ یکی از اولویت‌هاست. منبع آموزشی هم که زیاده ماشاالله. یکیش دوره آموزشی سایت اندروید استودیو که آموزشاش بر پایه جاوا هست:

https://android-studio.ir/android-programming-course-package۴۹

ولی اگه IOS هم مدنظرتون اون موقع قضیه فرق میکنه.

آمار سوال

۵۸۰ نمایش
۲ دنبال‌کننده
۳ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه