برو به محتوای اصلی
موتور سیکلت بهروان
فروشگاه موتور سیکلت بهروان اصفهان
۲ سال پیش پرسیده شده

بهترین سایت‌ها برای ساخت بک‌لینک کدام‌اند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

بهترین کار به نظرم اینه که بک‌لینک نخرید!
بالا اومدن تو نتایج SERP یا همون صفحات سرچ گوگل یه نتیجه‌س که به نظرم اگر دید طولانی‌مدت به کسب و کار دیجیتال‌تون دارید، هدف اول و اصلی‌تون نباید "رتبه یک گوگل" باشه!
چرا؟ چون وقتی هدفتون رو این بذارید، هرکاری براش می‌کنید و اون‌وقته که با یه آپدیت الگوریتم متوجه می‌شید که اسم این "هرکاری" سئو کلاه سیاه‌س!

ببین من خودم برای موفقیت سایتم تو SEO سه تا هدف اصلی می‌ذارم و می‌دونم که اگر به اینا برسم مطمئناً توی نتایج سرچ گوگل هم رنکی که لیاقتمه رو هم می‌گیرم:
1. اطمینان از وضعیت مناسب مسائل تکنیکال: تگ‌گذاری‌ها و سرعت لود و... (علاوه بر مسائلی که تو هر بلاگی می‌خونید، حتما به سه عامل LCP, FID و CLS صفحاتتون مخصوصا رو کاربران موبایل خیلی اهمیت بدید).
2. اطمینان از جذابیت محتوای صفحه برای کاربر (خب یکم سخت میشه، چون تا کاربر نیاد تو سایت که نمی‌فهمم! ولی باید اولا از دید کاربر همه مسائل رو ببینید، دوما ابزارهای نظارت بر تجربه کاربر رو خیلی خوب روی سایتتون setup کرده باشید. Hotjar و Heap رو علاوه بر ابزارهای معمول پیشنهاد می‌کنم).

3. و بلاخره بک‌لینک! به جای اینکه دربه‌در دنبال خرید بک‌لینک باشید سعی کنید سوشال سیگنال تولید کنید (محتوای خوب در شبکه اجتماعی و هدایت کاربر از شبکه‌های اجتماعی به سایت یکی از بهترین راه‌هاست)، آخرین تجربه من این موضوع رو بهم اثبات کرد که جایی که رقابت خیلی سنگین نیست، سوشال سیگنال می‌تونه خیلی کم‌هزینه‌تر از بک‌لینک و رپورتاژ کمکتون کنه.
دست آخر پاسخ سوالتون: تحلیل‌های Moz, SEMrush, SpyFu, و Ahrefs در خصوص بک‌لینک و مقایسه با رقبا در این خصوص طلا هستند در کنار هم ازشون استفاده کنید، مخصوصا Ahrefs.

به نظر من بهترین و باکیفیت‌ترین بک‌لینک، می‌تونه ریپورتاژ آگهی باشه اما متاسفانه گرون درمیاد. 

مطمئنا تمام دوستانی که سئوکار هستن اینو قبول دارن که فرآیند بک‌لینک‌سازی باید خیلی عادی و طبیعی جلوه بده. مثلا بعضی از دوستان هستن که تا متوجه می‌شن بک‌لینک‌های GOV خوب هست سریع میرن هزینه می‌کنن و کلی بک‌لینک GOV خریداری می‌کنن که به نظر من اصلا خوب نیست.

در کل سعی کنین سایت‌هایی رو برای ایجاد بک‌لینک پیدا کنین که:

 • هم ایرانی باشن هم خارجی
 • هم لینک nofollow بدن هم لینک follow
 • هم لینک پروفایل بدن هم مدل‌های دیگه

من بخشی از لیست خودم رو براتون می‌ذارم که بتونین ایده بگیرین. شخصا دارم از این مدل بک‌لینک‌ها برای صفحه خودم که تو حوزه طراحی فروشگاه اینترنتی هست استفاده می‌کنم و تاثیرش رو دیدم.

بک‌لینک از نوع پروفایل:

 1. https://disqus.com/۲۱
 2. https://www.ted.com/۲۵
 3. http://www.livejournal.com۱۷
 4. https://soundcloud.com۱۶
 5. https://about.me۲۱
 6. Twitter
 7. ok.ru۲۲
 8. https://vk.com/۲۲
 9. Pinterest
 10. https://dribbble.com/۲۰

-----------------------------------------------------------------------------

بک‌لینک از نوع کوتاه‌کننده لینک:

 1. https://app.bitly.com/۲۱
 2. http://shorte.st۲۲
 3. http://shorturl.at۱۷

-----------------------------------------------------------------------------

بک‌لینک از نوع سایت درج آگهی:

 1. https://www.agahichi.com۱۱۴

 

سوالتون درست نیست، چون قطعیتی وجود نداره، هر سایتی رقبای مختلفی داره بنابراین رقابت باید با رقبای خودتون باشه پس در وهله اول باید تمام لینک‌های رقباتونو داشته باشید!