برو به محتوای اصلی
علی رضا مرادی
کار اموز وعلاقه مند به استارت اپ
۴ سال پیش پرسیده شده

بهترین راه برای یادگرفتن سئو به صورت تجربی چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

علی حسینی
مدیر تیم سئو علی بابا

اگر بخواین تجربی چیزی رو یاد بگیرید من به ذهنم ۲ تا راهکار می‌رسه:

برید جایی برای کارآموزی، یا پروژه‌ای بگیرید و متعهد به اجراش باشید.

ناشناس

البته دو راهی که جناب حسینی فرمودند، در صورتی هست که عامل زمان برای فرد اهمیتی نداشته باشه و بتونه چندین ماه و چندسال بر روی یک پروژه وقت بذاره و با گذشت زمان و آزمون و خطاهای فراوان به خواسته‌اش برسه. بدون شک امر سئو مقوله‌ای نیست که مجموعه‌ای و یا شرکتی فرد متخصصش رو داشته باشه و بخواد هم افرادی رو بعنوان کارآموز تربیت کنه و آموزش بده!

اگر نمیخواهید از کلاس‌های آموزش حضوری و غیرحضوری استفاده کنید میتونید بر روی خودتون سرمایه‌گذاری کنید. از آموزش‌های بسیار متنوع و متعددی که در مراجع معتبر انگلیسی و حتی فارسی وجود داره استفاده کنید. مبحث و سرفصلی نیست که در یوتیوب آموزش‌های تصویری و ویدوییش وجود نداشته باشه. چون گذراندن دوره و یا دیدن ‌آموزش‌های تصویری در صرف زمان شما صرفه‌جویی میکنه تا حد خیلی زیاد...

تجربی یعنی آزمون، خطا. پس باید شروع کنید به یاد گرفتن سپس بر روی یک سایت آزمایشی آموخته‌های خود را اجرا و نتایج را بررسی کنید.

امیرعلی پوزشی
متخصص سئو و دیجیتال مارکتینگ

برای یادگیری سئو پیشنهاد میکنم که اول اطلاعات خودتو بالا ببری با خوندن مقاله و سوال پرسیدن و بعدش حتما به صورت کارآموزی کار کنی و با کسب و کارهای متفاوت آشنا بشی تا تجربه‌ت بالا بره. حتما به آموزش سئو وب مستر خاکستری۱۸ یه سری بزن.

گروه دیجیتال نردبان
گروه دیجیتال نردبان

بهتریم راه برای یاد گرفتن سئو تقویت زبان انگلیسی هست. باید بتونید از منابع خارجی به خوبی استفاده کنید. سئو کلا خیلی پویاست و محتوای فارسی قوی در موردش تولید نمیشه یا زمان میبره تا منتشر بشه توی فضای وب فارسی روش‌های جدید و ترفندهای جدید.

منابعی مثل search engine journal و ahref وبلاگ‌های خیلی خوب و بروزی هستند. کلا اونقدر که مطلب مفید به زبان انگلیسی هست به زبان فارسی نیست. ما خودمون چند وقتی هست داریم تلاش می‌کنیم این خلا رو پر کنیم و با تولید محتوا توی وبلاگمون یک تغییری مثبتی رو ایجاد کنیم.