برو به محتوای اصلی
۴ ماه پیش پرسیده شده

به نظر شما برای فروش اینترنتی طراحی وب‌سایت مناسبه یا پیج اینستاگرام؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

هر کدوم بستگی به این داره که بازار هدف کجاست. کسی که کنار خیابون محصولشو می‌فروشه با کسی که مغازه‌ش توی ایران‌مال هست بازار هدفشون یکی نیست. اما این دو ناقض هم نیستند و می‌تونید به صورت موازی هردوش رو داشته باشید.

به عنوان پیشنهاد کلی چه برای اینستاگرام چه برای وبسایت باید حداقل زیرساخت‌ها رو داشته باشید. چون شما حتی اگه برید سراغ بهترین شرکت طراحی سایت و یک سایت عالی هم طراحی کنید باز بدون داشتن زیرساخت‌های مناسب ارتباط با مشتری، نمی‌تونید خوب پیش برید. یعنی شما نمی‌تونید انتظار کسب و کار چند ده میلیونی داشته باشید اما اولین زیرساخت‌ها رو نداشته باشید.

داشتن یه نرم‌افزار کوچک ارتباط با مشتری یا همون CRM (که در قدم اول می‌تونید با نرم‌افزار اکسس خودتون طراحی کنید) خیلی مهمه. داشتن یه سیستم تلفن اینترنتی برای کسب و کار برای تاثیر اولیه بهتر و ایجاد حس اعتماد هم مهمه. با رشد تکنولوژی هم نیاز نیست چند ده میلیون بابت این خرج کنی. با سالی 1 میلیون هم میشه چنین سیستمی رو داشت.

اگر راه و چاه‌شو بلد باشید قطعاً اینستاگرام بهتره و به درآمدهای خیلی بالایی از اینترنت می‌رسید ولی از اون طرف احتمال داره چند سال دیگه از مد بیفته ولی طراحی سایت هیچ وقت از مد نمی‌افته ولی در حال حاضر اینستاگرام چند سروگردن بالاتره. یه مقاله‌ای هستش که یه سایت در مورد ترفندهای افزایش فالوور در اینستاگرام و درآمدهای اینستاگرامی صحبت کرده! به نظرم خیلی خوب توضیح داده اگر حوصله کردین حتما از اینجا۸ مطالعه‌ش کنید.