برو به محتوای اصلی
فائزه صابر آملی
کارشناس مشاوره
۲ سال پیش پرسیده شده

آیا در کانادا میتوان تحصیل کرد و ویزای تحصیلی گرفت؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

بله، در حال حاضر یکی از بهترین و به صرفه‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا تحصیلیه. این مطلب۳۳ تا حدی می‌تونه کمک کنه.

بله کانادا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل است. 

کانادا از جمله کشورهایی است که دانشگاه‌های معتبر در سطوح جهانی بسیاری را در خود جای داده است. هر ساله تعداد متقاضیان و دانشجویان بین‌المللی در این کشور رو به افزایش است. همچنین جالب است بدانید که این کشور به علت وفور مهاجرت‌های انجام شده در گذشته امروز تبدیل به یکی از کشور‌هایی با متنوع‌ترین ملیت‌ها در دنیا است.

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان؟

از جمله مزایایی که کانادا نسبت به سایر کشور‌ها دارد تحصیل بدون مدرک زبان است. برخی از مراکز آموزش عالیه در این کشور به شما اجازه می‌دهند تا در دوره‌های زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم اقدام نمایید. پس از طی کردن این دوره‌ها و قبولی در آزمون‌ها شما مجاز به تحصیل در دانشگاه خواهید بود. همچنین شما بعد از تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور فرصت اشتغال در کانادا را خواهید داشت.

شهریه دانشگاه‌ها

شهریه دانشگاه‌ها به طور سالانه عموما اعلام می‌شود ولی شما به ازای هر ترم پرداخت خواهید نمود. هزینه‌های دانشگاه وابسته به رشته، شهر، داشنگاه و حتی مقطع تحصیلی متغیر است. پس برای هر متقاضی تفاوت خواهد داشت. اگر چه باید توجه داشته باشید که به منظور تایید تمکن مالی شما باید شهریه سال اول (اگر مدت تحصیل کمتر است به ازای همان مقدار) به علاوه 10 هزار دلار کانادا همراه داشته باشید.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا

به منظور اخذ ویزای تحصیلی کانادا شما باید پذیرش از یکی از دانشگاه‌های کانادایی داشته باشید. به این منظور باید مکاتباتی با هر دانشگاه انجام شود که طی آن مدارک تایید و ترجمه شده شما همراه با فرم درخواست پذیرش پیوست گردد. همچنان این موضوع مطرح است که هر دانشگاه در هر مقطع مدارک متفاوتی را نیاز دارد.

بورسیه ویزای تحصیلی کانادا

بورسیه تحصیلی کانادا اکثرا به دانشجویان مقاطع دکتری و فوق لیسانس اعطا می‌شود. برنامه‌های بورس تحصیلی می‌تواند بخشی از هزینه‌های تحصیلی یا تمام آن را شامل شود.

آمار سوال

۹۳۴ نمایش
۳ دنبال‌کننده
۲ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه