برو به محتوای اصلی
سوال
مهاجرت
فائزه صابر آملی
کارشناس مشاوره
۱۰ ماه پیش پرسیده شده

ده کشور برتر جهان برای مهاجرت ایرانیان کدام کشورها هستند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

برای یک مهاجرت درست ابتدا باید لیستی از بهترین کشورها از لحاظ امنیت و اقتصاد و سطح سواد تهیه کنید. در اینجا قصد داریم لیستی از ده کشور برتر جهان برای مهاجرت ایرانیان را برای شما معرفی کنیم:

1- ایالات متحده آمریکا

یکی از ده کشور برتر برای مهاجرت آمریکا می‌باشد.این کشور به دلیل حقوق بالا و اقصاد عالی جز بهترین کشورها محسوب میشود. متاسفانه به دلیل رابطه بین دو کشور مهاجرت به این کشور زیبا کمی مشکل است اما برخلاف نظر عموم بطور قطع انجام‌شدنی است.

برای مهاجرت به آمریکا دو روش کلی وجود دارد:

  • ویزای غیر مهاجرتی آمریکا: ویزای غیر مهاجرتی به شما اجازه اقامت  در آمریکا به صورت موقت را می‌دهد. این ویزاها عموما مدت‌دار هستند و باید بعد از اتمام هر دوره تمدید شوند (البته در صورتی که همواره شرایط سابق موجود باشد).
  • ویزای مهاجرتی آمریکا: ویزاهای مهاجرتی به شما اجازه اقامت به طور دائم می‌دهند (توجه داشته باشید که ممکن است دارای محدودیت‌هایی باشد).

2- کانادا

یکی دیگر از بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان کانادا می‌باشد.کانادا اخیرا وارد لیست ده کشور برتر جهان برای مهاجرت ایرانیان شده است.

از امتیازات کانادا برای مهاجرت علاوه بر زیبایی این کشور میتوان به چند مورد اشاره کرد:

  1. اقتصاد بالا
  2. گرفتن اقامت دائم بعد از سه سال کار کردن
  3. تابعیت کشور کانادا در زمان تولد برای فرزندانی که در این کشور متولد می‌شوند.

برای افراد زیادی زندگی در کانادا جذابیت‌های خاص خودش را دارد. شاید شما هم علاقه‌مند به زندگی در کانادا و اخذ اقامت در این کشور باشید. اتفاقا کشور کانادا دارای شاخص‌های کیفی بالایی است که مؤید نگرش‌های مثبت به زندگی در این کشور هستند. 

ده کشور برتر جهان برای مهاجرت ایرانیان کدام کشورها هستند؟

3- نیوزلند

نیوزیلند مشهور به عنوان کشوری امن و زیبا مقصد مهاجران بسیاری است و این موارد باعث شده است تا مهاجرت به نیوزیلند همواره افزایش یابد. نیوزیلند کشوری است سرشار از زیبایی‌های طبیعی و شناخه شده به خاطر استقبال گرمی که از خانواده‌ها دارد است. از دیگر مزایای دریافت اقامت این کشور میتوان به این موضوع اشاره کرد که با اخذ اقامت کشور نیوزلند افراد به 172 کشور دنیا بدون اخذ ویزا مهاجرت نمائید. کشور نیوزلند برای تحصیل جز بهترین کشورها محسوب میشود چرا که سیستم آموزشی نیوزلند در سطح جهانی بسار عالی قرار دارد.