برو به محتوای اصلی
سوال
خواب
پویا عبدی
مشاور روانشناس
۲ سال پیش پرسیده شده

علائم جسمانی بیدار شدن از خواب در شب چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

داشتن دردهای جسمانی مختلف

درد ناشی از بیماری‌هایی نظیر آرتریت، مشکلات قلبی، کم‌خونی داسی شکل و سرطان معمولاً در خواب فرد تداخل ایجاد می‌کند و مانع از این می‌شود که فرد بتواند در طول شب خواب راحتی را تجربه کند.

مشکلات تنفسی

داشتن مشکلات تنفسی نظیر آسم، برونشیت و سایر بیماری‌های ریوی اغلب در طول شب فرد را می‌آزارد و می‌تواند در طول شب بارها فرد را از خواب بیدار کند.

مشکلات دستگاه گوارش

داشتن دردهای معده و علائمی نظیر رفلکس معده از جمله مشکلاتی هستند که می‌توانند خوابیدن در طول شب را برای شما دشوار کنند. همچنین علائم سندروم روده تحریک‌پذیر نیز از جمله مشکلات مرتبط با دستگاه گوارش هستند که موجب بروز خواب منقطع می‌شوند.

تغییرات هورمونی

تغییرات هورمونی که زنان در جریان دوره‌های قاعدگی یا در دوران یائسگی تجربه می‌کنند می‌تواند موجب اختلالاتی در خواب آن‌ها بشود. این تغییرات اغلب با گرگرفتگی و تعریق زیاد همراه است که می‌توانند فرد را از خواب بیدار کرده و به خواب رفتن مجدد را دشوار کنند.

مشکلات مغز و اعصاب

اختلالات و مشکلات مربوط به مغز و اعصاب نیز می‌توانند خواب فرد را در طول شب به هم بریزند. از جمله مهم‌ترین این اختلالات می‌توان به بیماری آلزایمر و پارکینسون اشاره کرد. به همین خاطر بسیاری از سالمندان که دچار این مشکلات هستند اغلب از بی‌خوابی در طول شب نیز شکایت می‌کنند.

منبع: ۱۷بیدار شدن از خواب در شب | علائم و علت بیدار شدن در ساعات مختلف شب۲۰

آمار سوال

۲۸ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۲ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه