برو به محتوای اصلی
پویا عبدی
مشاور روانشناس
سال گذشته پرسیده شده

بهترین کتاب تربیت کودک کدامند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

چگونه با کودک رفتار کنم

در این کتاب والدین به این باور می‌رسند که رفتار و نوع نگرش کودکان قابل تغییر است و آن‌ها می‌توانند با روش‌های صحیح، شخصیت مطلوبی برای کودک خود به وجود آورند. در این کتاب به فصل‌های متعددی با عنوان‌های مراحل تغییر دادن رفتار کودکان، روش‌های اصلی تربیت، مشکلات صبحگاهی، مشکلات شبانگاهی، مشکلات هر روزه، ابتدایی‌ترین مشکلات دوران کودکی، مشکلات توالت رفتن و غیره اشاره شده است.

کودک، خانواده، انسان یکی از بهترین کتاب‌های تربیت کودک

این کتاب بیان بسیار ساده و روانی دارد. محتوای این کتاب به این صورت است که دو مادر برای تربیت بهتر فرزندان خود به روانشناس مراجعه می‌کنند. آن‌ها تجربه خود را از این آموزش به زبانی ساده و خالی از پیچیدگی بازگو می‌کنند. در این کتاب گفته می‌شود که تربیت فرزند کار چندان راحتی نیست و به مهارت، علم و کمک متخصص نیاز دارد. طبق آمارها کتاب کودک، خانواده، انسان یکی از بهترین و موفق‌ترین کتاب‌ها در زمینه تربیت کودک می‌باشد.

تربیت بدون فریاد

این کتاب شیوه بسیار جدید و نوینی دارد. کتاب چهار بخش دارد و در هر بخش نویسنده قدم به قدم روش‌های برقراری ارتباط خوب و موثر با فرزندان را آموزش می‌دهد. در انتهای این کتاب شما می‌توانید خانه‌ای سرشار از آرامش برای خود و فرزندان‌تان بسازید و در این محیط مناسب به تربیت آن‌ها بپردازید. نویسنده خواندن این کتاب را به والدین، زوجینی که قصد بچه‌دار شدن دارند و معلمان توصیه کرده است.

منبع: بهترین کتاب تربیت کودک | آشنایی با انواع بهترین کتاب‌های تربیت کودک۱۲