برو به محتوای اصلی
پویا عبدی
مشاور روانشناس
۷ ماه پیش پرسیده شده

زن مورد علاقه مردان چه ویژگی‌هایی دارد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- مهربان بودن

یک مطالعه جامع که روی 10 هزار مرد انجام شد نشان می‌دهد که مهربانی زنان یکی از ویژگی‌هایی است که می‌توان گفت مطلوبیت جهانی دارد و اکثر مردان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این تحقیق نشان می‌دهد که مهربانی معمولاً با ویژگی‌هایی نظیر تمایل برای برقراری ارتباط طولانی‌مدت، توانایی همدلی بالاتر و قابلیت بیشتر برای تشکیل یک زندگی همکارانه همراه است که همین خصوصیات، جذابیت فرد را برای فرد مقابل بیشتر می‌کند.

2- حس شوخ‌طبعی

زنان و مردان به طور مشترک به سمت کسانی که حس شوخ‌طبعی بالاتری دارند بیشتر جذب می‌شوند. با این حال ادراک زنان و مردان در مورد شوخ‌طبعی متفاوت است. مردان در واقع دنبال زنانی نیستند که بیشتر شوخی می‌کنند و یا خوش‌خنده‌تر هستند بلکه آن‌ها به دنبال زنانی هستند که در مقابل شوخی‌های آن‌ها واکنش‌های مناسب‌تری نشان می‌دهند و درواقع نسبت به حس شوخ‌طبعی آنان بی‌تفاوت نیستند.

3- موهای بلند زن

مو یکی از اصلی‌ترین و تأثیرگذارترین ویژگی‌های زنان است که می‌تواند در جذاب یا غیر جذاب دیده شدن آن‌ها توسط مردان نقش مهمی داشته باشد. تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان می‌دهد که موهای بلند یا متوسط تأثیر بیشتری روی مردان دارد. بررسی‌ها بیانگر این نکته است که حتی اگر از نظر سایر ویژگی‌های جسمانی جذاب نباشند موهای بلند یا متوسط می‌تواند به تنهایی تأثیر بسیاری در جذب شدن مردان داشته باشد.

4- داشتن شخصیت مثبت

آیا برای مردان چیزی مهم‌تر از ظاهر وجود دارد؟ برخلاف تصورها تحقیقات نشان می‌دهد که مردان تا حد زیادی تحت تأثیر سبک شخصیتی شما قرار می‌گیرند و این مسئله می‌تواند روی برداشت آن‌ها از جذابیت فیزیکی‌تان نیز اثر بگذارد. معنای این جمله این است که اگر مردان جذب شخصیت یک زن شوند به احتمال بیشتری او را زیبا می‌بینند و از ویژگی‌های ظاهری او نیز استقبال می‌کنند. در نتیجه داشتن شخصیتی مثبت و سازنده می‌تواند بیش از جذابیت ظاهری به شما کمک کند تا بتوانید مرد دلخواهتان را به دست آورید.

5- توجه به زبان بدن 

یکی از مباحث مهم در برقراری ارتباط و جذب فرد مقابل توجه به زبان بدن است. محققان معتقدند که افراد با زبان بدن پیام‌های بسیاری را به دیگری منتقل می‌کنند و ناخودآگاه او را تحت تأثیر قرار می‌دهند. این مسئله در هر نوع رابطه میان فردی از جمله رابطه عاطفی بین زن و مرد دیده می‌شود. به همین خاطر لازم است علاوه بر این که به طرز حرف زدنتان اهمیت می‌دهید، زبان بدنتان را نیز بررسی کنید و برای بهبود آن کاری انجام دهید. برای مثال لبخند زدن، برقراری تماس چشمی مناسب، استفاده از حرکات بدنی کافی می‌تواند تأثیر بسزایی در جذب شدن مردان به سمت شما داشته باشد.

منبع: زن مورد علاقه مردان | مردان چه زنانی را دوست دارند؟۷