برو به محتوای اصلی
سوال
عشق
پویا عبدی
مشاور روانشناس
۶ ماه پیش پرسیده شده

چگونه در دام عشق یک‌طرفه نیفتیم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1. از احساساتتان آگاه باشید

اگر به کسی که علاقه‌ای به شما ندارد وابسته شدید و قصد خلاص شدن از این احساسات را دارید روی احساساتتان تمرکز کنید، نوع عشق و چرایی آن را بشناسید. با ذهن و روان خود ارتباط برقرار کنید. با خود بیاندیشید که آیا واقعا می‌خواهید این عشق را به عشق دوطرفه تبدیل کنید. در بسیاری عشق‌های یک‌طرفه افراد پس از مدتی از دنبال کردن عشق منصرف می‌شوند چرا که متوجه می‌شوند، احساسات آن‌ها عشق نبوده.

2. رابطه با آن شخص را مدیریت کنید

هرچه از او دور باشید راحت‌تر می‌توانید عشق یک‌طرفه خود را از دل بیرون ببرید. سعی کنید رابطه‌تان را با او به حداقل برسانید و در برخوردهای ضروری نیز کاملاً رسمی رفتار کنید.

3. اوقات بیکاری‌تان را به صفر برسانید

تا جایی که می‌توانید به کارهایی که برایتان لذت‌بخش است، بپردازید. سعی کنید وقت خود را برای فکر کردن به او محدود کرده و خود را مشغول کارهای مهم‌تر و رسیدن به اهداف زندگیتان بکنید.

4. اهدافتان را دوباره شناسایی کنید

به کارهایی که قبل از شروع شدن این عشق می‌خواستید انجام دهید فکر کنید. آن‌ها را به صورت هدف برای خودتان دوباره تعریف کنید.

5. از خودتان مراقبت کنید

مراقب ظاهر و سلامتیتان باشید. برای خودتان غذای مورد علاقه‌تان را درست کرده و از خود مانند یک مهمان پذیرایی کنید. یک لیوان چای گرم و خوشمزه برای خودتان درست کنید و آن را با لذت بنوشید. خرید بروید و لباس‌های جدید بخرید. مدل موهایتان را عوض کنید. 

6. ورزش کنید

مؤثرترین روش برای رسیدن به تعادل عاطفی، ورزش کردن است. ورزش به شما کمک می‌کند تا از افکار منفی خود رها شوید. برای ورزش کردن حتما نباید باشگاه رفته و هزینه‌ای پرداخت کنید. پیاده‌روی و انجام حرکات کششی حتی در خانه نیز امکان‌پذیر است. با رقصیدن می‌توانید ورزش و هنر را با یکدیگر ترکیب کنید. آهنگ مورد علاقه خود را پخش کنید و هر روز زمانی را برای رقصیدن به خود اختصاص دهید. با این کار همزمان سرگرم و خوش‌اندام می‌شوید.

منبع: عشق یک‌طرفه | چگونه عشق یک‌طرفه‌مان را درمان کنیم؟۳