برو به محتوای اصلی
سوال
سلامت
پویا عبدی
مشاور روانشناس
۸ ماه پیش پرسیده شده

درمان‌های خانگی عفونت‌های واژن چگونه‌اند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

استفاده از روغن درخت چای

برای درمان عفونت‌های واژن استفاده از روغن درخت چای تأثیر بسیار زیادی دارد. می‌توانید چند قطره از آن را با آب ولرم مخلوط کنید و داخل ظرف بریزید؛ بعد از آن واژن خود را با این محلول شستشو دهید. علاوه بر این می‌توانید برای نتیجه بخشی سریع‌تری مقداری از روغن درخت چای به همراه مقدار کمی از سرکه سیب را داخل وان حمام بریزید و برای مدتی داخل آن بنشینید.

بوریک اسید

این نوع اسید تأثیر بسزایی در درمان عفونت قارچی دارد؛ بوریک اسید را می‌توانید با نسخه پزشک از عطاری‌ها و داروخانه‌ها تهیه کنید و یا می‌توانید در منزل آن را درست کنید. برای این کار کپسول‌های ژلاتینی را با اسید بوریک پر کنید و هر روز قبل از خواب آن را داخل واژن خود بگذارید. می‌توانید این کار را به مدت یک هفته انجام دهید. توجه داشته‌باشید که بوریک اسید با مناطق زخم شده و در زنان باردار استفاده نشود. 

استفاده از سیر 

باز بهترین درمان‌هایی که برای عفونت واژینال می‌توانید به کار ببرید این است که سه یا چهار حبه سیر را له کنید و آن را روی واژن قرار دهید. بعد از بیست دقیقه آن را بشویید. بهتر است این کار را روزانه و به مدت یک ماه انجام دهید تا تأثیرات آن را در از بین رفتن باکتری‌ها و عفونت‌ها مشاهده کنید. روشی دیگر آن است که حبه سیر را داخل پارچه یا باند بپیچید و تنها به مدت نیم ساعت آن را داخل واژن قرار دهید. می‌توانید این کار را روزانه انجام دهید.

منبع: عفونت واژن | علل، نشانه‌ها و درمان عفونت واژن۷