برو به محتوای اصلی
صنم والی زاده
کارشناس ارشد جهانگردی
۲ سال پیش پرسیده شده

آیا از طریق بستگان میشه برای گرفتن گرین‌کارت آمریکا اقدام کرد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

شرایط اخذ گرین‌کارت آمریکا از طریق بستگان

اگر کسی از اعضای خانواده شما در ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کند، در صورتی که تمایل داشته باشد می‌تواند به فرآیند مهاجرت و اخذ گرین‌کارت آمریکا از طریق بستگان کمک کند.
این موضوع به نسبت خویشاوندی آن‌ها با شما بستگی دارد.
هر اندازه این نسبت خویشاوندی نزدیک‌تر باشد، مطابق قوانین مهاجرت از حقوق بیشتری برخوردار خواهید بود. اینکه آیا بستگان شما شهروند ایالات متحده یا مقیم دائمی و قانونی (دارندگان گرین کارت آمریکا) هستند نیز می‌تواند در این فرایند تاثیرگذار باشد.
شهروندان ایالات متحده در مقایسه با دارندگان گرین‌کارت آمریکا، بستگان دورتر شامل والدین، برادرها و خواهرها را بهتر می‌توانند پشتیبانی کنند.
همچنین، وابستگان شهروندان ایالات متحده در اکثر حالات، سریع‌تر از وابستگان مقیم‌های دائم و قانونی، اجازه مهاجرت می­‌یابند.

آیا به یک وکیل نیاز دارید؟

بسیاری از افراد می‌توانند فرآیند درخواست ویزای خانواده را خود انجام دهند و نیازی به وکیل ندارند.
اما اگر در تشریفات اداری یا برداشت صحیح دستورالعمل‌ها یا هرگونه پیچیدگی در پرونده (نظیر سابقه کیفری، از جمله شاکی اهل ایالات متحده، مخصوصا اگر دفاعیاتی علیه یک بچه داشته باشد، افراد با ویزای باطل‌شده در آمریکا، یک همسر کلاه‌بردار که شما از او برای کار مهاجرت خود کمک گرفته‌اید یا یک بچه در حال مهاجرت که به‌ زودی 21 ساله می‌شود)، حتما وکیل در این مواقع لازم می‌شود.

اداه مطلب در سایت www.iranlawcenter.com۲۳