برو به محتوای اصلی
هما پردازش
مشاوره، آموزش، ارتقاء
۲ سال پیش پرسیده شده

مهمترین مزیت راه‌اندازی سایت روی لوکال‌هاست چی هست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

محمد طاها احمدی
برنامه‌نویس وب و موبایل

به صورت خلاصه مهم‌ترین‌ دلایلی که باید یک وب‌سایت را روی لوکال‌هاست راه‌اندازی کرد بدین ترتیب است:

اول: هزینه‌ برای تهیه‌ی یک هاست و دامین هست. برای مثال ممکنه شما درحال یادگیری یک زبانی مثل PHP باشید و صرفا فقط می‌خواهید چند خط کد رو تست کنید، دیگه دردسر و هزینه خرید هاست و دامنه مناسب رو به خودتون تحمیل نمی‌کنید.

دوم: سرعته اجراست. شما یه سایت می‌خواهید راه‌اندازی کنید و درحال کد نوشتن، بارها باید بروید و سایتتون رو چک کنید و ببینید خروجی مناسب رو به شما میدهد یا نه. این چک کردن نیاز به بارگزاری مجدد (refresh) سایت داره و بارگزاری سایت از روی لوکال‌هاست به دلیل اینکه کدها روی سیستم شما ذخیره هست، برخلاف هاست که کدها روی سرور هستند، بسیار بسیار سریع‌تر است.

سوم: دیباگ کردن سایت شماست. فرض کن می‌خواهید یک امکان جدید به سایت‌تان اضافه کنید یا اینکه یک مشکل رو درآن حل کنید، اگر بخواهید اینکار را روی هاست انجام بدید ریسک بسیار زیادی داره به این دلیل که کاربرانی که با ورژن قبلی سایت کار می‌کنند ممکن است زمانی که شما که در حال رفع خطا یا اضافه کردن ویژگی جدید هستید دچار مشکل شوند. برای همین تمام تست‌‎ها روی لوکال‌هاست انجام میشه و زمانی که سایت‌مان کامل و بدون نقص شد، در آخر برای کاربران‌مان روی هاست آپلود می‌کنیم.

سوالات مشابه

آمار سوال

۳۴ نمایش
۱ دنبال‌کننده
۲ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه