برو به محتوای اصلی
فائزه صابر آملی
کارشناس مشاوره
۳ سال پیش پرسیده شده

اگر همسر آمریکایی داشته باشیم میتونیم ویزای ازدواج بگیریم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

صنم والی زاده
کارشناس ارشد جهانگردی

اگر شما همسر یا فرزند (مجرد و کمتر از 21 سال) یک شهروند آمریکا و دارای ویزای ازدواج هستید که توسط او مورد آزار و اذیت یا سوءاستفاده قرار می‌گیرید یا اینکه او نمی‌خواهد به جای شما عرض حال ارائه دهد، خود می‌توانید این کار را انجام دهید.
برای استفاده از این فرصت باید در آمریکا حضور داشته باشید.
فرزندان بین 21 تا 25 سال در صورتی می‌توانند عرض حال ارائه دهند که بتوانند ثابت کنند که مساله سوء استفاده حداقل یکی از دلایل تاخیر در تشکیل پرونده بوده است. همچنین باید موارد زیر را نیز ثابت کنید:

  • همسر آمریکایی شما در طول دوران ازدواج، شما را آزار و اذیت نموده یا در معرض خشونت روحی بوده‌اید.
  • شخصیت اخلاقی خوبی دارید (توجه نمایید که به لطف اصلاحیه VAWA در سال 200، داشتن سفارش حذف قبلی برای رکورد شما دیگر مانعی برای مشخص نمودن شخصیت اخلاقی خوب نیست).
  • با همسر یا والدین خود در آمریکا سکونت یافته‌اید یا با همسر یا والدین خود در خارج از آمریکا زندگی کرده‌اید و فرد سوءاستفاده‌کننده کارمند دولت یا نیروی ارتش آمریکا می‌باشد.
  • اگر همسر فرد هستید و با نیت خوبی ازدواج کرده‌اید، هدف شما از این ازدواج گرفتن گرین‌کارت نبوده است.

همچنین USCIS بسیاری از رفتارهایی که شامل آزار و اذیت و سوءاستفاده می‌شوند، از جمله تهدید، ضرب و شتم، سوءاستفاده جنسی، تهدید به اخراج شخص مهاجر و تحویل او به مقامات مهاجرتی، بازداشت اجباری یا همراه با تردید یا خشونت علیه یک شخص دیگر جهت تغییر رفتار شخص مهاجر و غیره را تشخیص می‌دهد.

منبع: www.iranlawcenter.com۳۹