برو به محتوای اصلی
ناشناس
۲ سال پیش پرسیده شده

ورزش‌های جذاب برای کودکان و والدین کدامند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

طناب‌زدن

طناب زدن یکی از بازی‌هایی است که باعث سوزاندن کالری بالایی می‌شود. طناب زدن موجب تحرک ماهیچه‌های شکمی و پا می‌شود، تحمل و مقاومت بدن را افزایش می‌دهد و باعث بهبود عملکرد قلب می‌شود. کودکتان می‌تواند در زمان طناب زدن به موسیقی گوش دهد تا این بازی لذت‌بخش‌تر شود و انگیزه‌ بیشتری برای بازی کردن پیدا کنید. برای اینکه این بازی را جذاب‌تر کنید می‌توانید همراه فرزند خود طناب بزنید تا علاوه بر بازی، ورزش نیز انجام دهید.

هولا هوپ

این بازی یا ورزش در سراسر جهان محبوب است و مورد علاقه‌ بسیاری از کودکان است. روش این ورزش بدین صورت است که کمر حول محور یک حلقه‌ پلاستیکی می‌چرخد و کودک باید سعی کند تا حلقه به زمین نیفتد. در این بازی برای اینکه حلقه به زمین نیفتد باید فقط باسن را تکان داد. این ورزش از چاقی کودکان جلوگیری می‌کند. برای اینکه این ورزش را جذاب‌تر کنید می‌توانید همراه کودک خود آن‌ را انجام دهید و دقایق لذت‌بخشی را برای خود و کودکتان رقم بزنید.

لی‌لی کردن

این بازی مورد علاقه‌ بسیاری از کودکان، نوجوانان و حتی بزرگسالان است و ستون فقرات را برای دویدن و پرش آماده می‌کند. هنوز ارزش این بازی آنطور که لازم است شناخته نشده است. این بازی باعث افزایش تمرکز کودکان می‌شود و اگر به صورت گروهی بازی شود جذابیت آن بیشتر می‌شود.

حرکت درخت

معمولا نقش بازی کردن برای کودکان سرگرم کننده و جذاب است. آن‌ها می‌توانند تصور کنند که در نقش درخت هستند و برای انجام این کار در ابتدا باید روی دو پای خود بایستند، سپس یک پای خود را تا بالای ران ببرند و آن را به ران پای دیگر تکیه دهند. این حرکت موجب تقویت مچ و ماهیچه‌ پاها می‌شود، همچنین موجب افزایش مهارت تمرکز و تعادل در کودکان می‌شود.

حالت پروانه

کودکان زمانی که انعطاف‌پذیری بدن خود را می‌بینند خوشحال می‌شوند و برای آن‌ها لذت‌بخش است. کودکان برای انجام این حرکت باید در ابتدا روی زمین بنشینند، زانوهای خود را خم کنند و سپس کف پاهای خود را به هم بچسبانند. سپس پاشنه‌ پا را به سمت لگن تا جایی که می‌توانند بالا بیاورند. این حرکت قسمت‌های پایین بدن را کشش می‌دهد.

کشش پهلو

در این حرکت کودک باید در وضعیت نیم‌خیز داشتن قرار بگیرد، یک دست خود را روی زمین قرار دهد و دست دیگر خود را بالا ببرد. این حرکت برای کودکان جذاب بوده و موجب کشش پاها و قسمت میانی بدن می‌شود.

منبع: ورزش‌های جذاب برای کودکان و والدین۱۴

سوالات مشابه

آمار سوال

۲۵ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۲ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه