برو به محتوای اصلی
ناشناس
۱۱ ماه پیش پرسیده شده

انتظارات زنان از همسر خود کدامند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

توجه به جزئیات عاطفی همسر

ممکن است برخی از آقایان گمان کنند که تنها می‌توانند با خریدن هدیه همسر خود را خوشحال کنند و در غیر اینصورت راه دیگری وجود ندارد. البته که اینطور نیست زیرا خانم‌ها تمایل دارند تا همسرشان از نظر عاطفی آن‌ها را حمایت کنند و به آن‌ها توجه کنند. به طور مثال اگر احساس می‌کنید که همسرتان روز سختی را گذرانده، می‌توانید در آن روز بیشتر به همسرتان توجه کنید و از طریق صحبت کردن کمی با وی همدردی کنید و به او محبت کنید.

همچنین برخی از مردان گمان می‌کنند که اگر تنها یکبار همسرشان را سورپرایز کنند کافی است و دیگر نیازی نیست تا همسرشان را سورپرایز کنند، اما توصیه می‌شود که به مناسبت‌های مختلف به همسرتان تبریک بگویید و حتما نیازی نیست تا هدیه‌ای برای همسرتان بگیرید و حتی تبریک لفظی نیز می‌تواند همسرتان را خوشحال کند.

همسری صادق، با وفا و قابل اعتماد بودن

یکی از مهم‌ترین توقعات زنان از همسرشان فراهم کردن زندگی سرشار از امنیت و اعتماد می‌باشد. اکثر خانم‌هایی که به همسرشان شک دارند، از این موضوع رنج می‌برند که نمی‌توانند به همسر خودشان تکیه و اعتماد کنند که گاهی علت این بی‌اعتمادی ممکن است به دلیل ویژگی‌های اخلاقی خانم باشد به گونه‌ای که به صورت کلی نمی‌توانند در زندگی به کسی اعتماد کنند و یا ممکن است به دلیل رفتارهایی باشد که مرد در زندگی از خودش نشان داده است و باعث بی‌اعتمادی شده است.

همچنین خانم‌ها از همسر خود توقع دارند که در زندگی زناشویی مسئله‌ای پنهان نماند و همسرشان با صداقت و راستگویی مسائل را بیان کند و دروغ نگوید زیرا اگر خانم‌ها متوجه شوند که همسرشان به آن‌ها دروغ می‌گوید، دیگر پشیمانی سودی ندارد و به تدریج زمینه‌های بی‌اعتمادی ایجاد می‌شود و دیگر نمی‌توانند در مسائل مهم به همسرشان اعتماد کنند.

مرتب و شیک‌پوش بودن

همه‌ خانم‌ها و آقایان علاقه دارند تا همسرشان پاکیزه و آراسته باشد، بنابراین همانطور که از همسرتان انتظار دارید به خودش برسد، زیبا باشد، لباس مناسب بپوشد، به بهداشت فردی اهمیت دهد و به صورت کلی به ظاهر خودش اهمیت دهد شما نیز این موارد را رعایت کنید و حتی در زمانی که در منزل هستید شلخته و نامرتب نباشید.

اما اگر زن و مرد علاوه بر بیرون از خانه، در داخل خانه نیز به خودشان برسند و برای خودشان ارزش قائل شوند، به تدریج باعث می‌شود تا زوجین نسبت به یکدیگر بیشتر اهمیت دهند و کانون خانواده گرم‌تر شود. می‌توانید زمانی که قصد دارید لباسی بپوشید از همسرتان نظرخواهی کنید و چه بهتر است اگر گاهی پوششی که همسرتان به آن علاقه دارد را داشته باشید. همچنین می‌توانید این عادت را به فرزندان خود نیز آموزش دهید و برای آن‌ها بهداشت فردی، آراستگی و پاکیزه بودن را شرح دهید.

مورد توجه قرار دادن زحمات روزانه

همیشه بخش قابل توجهی از کارهای خانه را مادران انجام می‌دهند و به صورت کلی مدیریت کارهای خانه بر عهده‌ مادران است. آن‌ها تنها انتظاری که از همسر و فرزندان خود دارند این است که از زحمتی که در طول روز برای خانه و اعضای خانه کشیده‌اند قدردانی شود و مورد توجه قرار بگیرند.

البته همیشه برای قدردانی نیازی به تشکر لفظی نیست بلکه می‌توانید با کمک کردن در کارهای خانه به همسرتان نشان دهید که به او توجه می‌کنید و از او قدردانی می‌کنید. همچنین خانم‌ها علاقه دارند تا در پایان یک روز پر مشغله با همسرشان در رابطه با موضوعات مختلف صحبت کنند، همسرشان نیز به آن‌ها گوش دهد و توجه کند. با این کار خانم‌ها می‌توانند به این درک برسند که کسی هست که می‌توانند با وی درددل کنند و حرف‌های خود را با او در میان بگذارند.

منبع: انتظارات زنان از همسر خود | اهمیت توجه به انتظارات زنان بر کیفیت زندگی۶۷