برو به محتوای اصلی
ناشناس
۳ سال پیش پرسیده شده

بهترین راه برای تعیین مبلغ قرار داد وب‌سایت و اپلیکیشن چیست؟ چطور میتونیم مشخص کنیم پروژه چه قدر زمان میبره و چقدر هزینه باید دریافت کرد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا غفاری
بنیانگذار و مدیرعامل فروشگاه اینترنتی مد فیزا

این سوال بسیار پیچیده‌ای هست که به آیتم‌های زیادی وابسته است. اینکه مدیریت این پروژه با کی هست، هدف چی هست و... ولی میتونم با ذکر یک مثال میتونم کمی موضوع را باز کنم:

اگر پروژه برنامه‌نویسی مد‌نظر پروژه‌ای طولانی مدت باشد، مثل اینکه شما اپی را حاضر کنید که تا سال‌های طولانی خدمات بده اگر از اول پروژه هرچقدر هم پیشبینی هم بکنید نمیتوانید تخمین کاملی از زمان و هزینه پروژه بکنید چون ممکن هست در طول پروژه ویژگی‌های جدیدی به فکرتان برسد که اضافه ویا تغییر دادن آنها نیاز کار بیشتری شود و در اینصورت با پیمانکار به مشکلات فراوانی خواهید خورد. پس بهترین راه اینست که براساس ساعت کار کنید یعنی پیمانکاری پیدا کنید که کار خود را بر پایه صداقت نهاده باشد و حلال حرام سرش شود و دقیا مقدار زمانی که برای کار صرف کرده است را برایتان فاکتور کند و پول بگیرد، در این صورت شما هم میتوانید تغییراتی که میخواهید را به راحتی سفارش دهید در غیر اینصورت باید مشاور بسیار کاربلدی استخدام کنید که هیچ رابطه‌ای با پیمانکار نداشته و بخواهد از اول پروژه همه چیز را از ریز تا درشت پیشبینی کرده و قرارداد را براساس آن تنظیم کند و تا آخر قرارداد از حقوق کارفرما دفاع کند که متاسفانه میشه گفت پیدا کردن همچین مشاوری کار بسیار سخت و هزینه‌بری میباشد. ما در طول عمر راه‌اندازی استارتاپ فروشگاه اینترنتی لباس فیزا تا کنون میشه گفت همه راه‌ها را امتحان کرده‌ایم و مصیبت‌های بسیار فراوانی کشیده‌ایم از کار کردن با پیمانکار ایرانی در ایران تحت قرارداد حقوقی مفصل گرفته تا کار با فریلنسرهای خارجی اعم از هندی، پاکستانی، ترکیه‌ای و حتی ایرانی و به این نتیجه رسیدیم که بهترین راه‌حل تشکیل تیم برنامه‌نویسی میباشد. 

این یک مثال بود فقط، اگر مثال را شفاف‌تر مطرح کنید شاید بتوانم بهتر راهنمایی کنم.

آمار سوال

۵۴ نمایش
۱ دنبال‌کننده
۳ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه