برو به محتوای اصلی
ناشناس
۲ سال پیش پرسیده شده

جنس لباس نوزاد و کودک باید از چه پارچه‌ای باشد؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

پارچه‌هایی که از جنس پنبه هستند بهترین پارچه برای کودکان می‌باشد، به آسانی نگهداری و شستشو می‌شوند، هوا به راحتی از آن عبور می‌کند، در برابر شستشو مقاوم هستند و کودکان در آن احساس راحتی می‌کنند. این پارچه بافت نازکی دارد و به راحتی خشک می‌شود و وزن کمی دارد، به صورت کلی پارچه‌ای که تمام پنبه باشد گزینه‌ی مناسبی برای نوزادان به حساب می‌آید.

پارچه‌ی «وال» نیز از نظر جنس شبیه به پنبه می‌باشد ولی کمی نازک‌تر و بدن‌نما‌تر است. این پارچه برای پیراهن‌های دخترانه گزینه‌ی مناسبی است. پارچه‌ی «لنین» بافت سبک و یکدستی دارد، برای لباس کودکان مناسب است و حجم کمی دارد.

پارچه‌ی «باتیست» بافت نسبتا درشت و سبکی دارد، تنفس پذیری بالایی دارد و باعث ایجاد حساسیت نمی‌شود، در برابر شستشو مقاوم است و زود از بین نمی‌رود. پارچه‌ی «ژرسه» کش‌باف از جنس پنبه است و به دلیل خاصیت کش‌سانی آن گزینه‌ی مناسبی برایجنس لباس نوزاد و کودک در حال رشد است. 

این پارچه بافت سبک و لطیفی دارد و باعث آزار کودکان نمی‌شود. پارچه‌ی «فلیس» جایگزین مناسبی برای پارچه‌های پشمی است و به‌ راحتی نگهداری و شستشو می‌شود. پارچه‌ی پنبه «پلی‌استر» کیفیت و قیمت پایین‌تری نسبت به پارچه تمام پنبه دارد، چروک نمی‌شود و از لحاظ شستشو و نگهداری آسان می‌باشد.

پارچه‌ی «لاکرا» یکی دیگر از انواع پارچه‌ها می‌باشد که کشی است و به دلیل راحتی، گزینه‌ی خوبی برای لباس زیر کودکان و نوزادان می‌باشد. در هنگام خرید برای نوزاد خود می‌توانید موارد ذکر شده را مورد بررسی قرار دهید و جنس لباس را از فروشنده جویا شوید.

منبع: جنس لباس نوزاد و کودک باید از چه پارچه‌ای باشد؟۱۷