برو به محتوای اصلی
ناشناس
۳ سال پیش پرسیده شده

مزایای مشاوره روانشناسی آنلاین چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1. هزینه کم

در اکثر سایت‌ها، هزینه مشاوره آنلاین کمتر از مشاوره حضوری است. جلسه‌های مشاوره آنلاین حدودا 45 تا 60 دقیقه می‌باشند اما سایت‌های مختلف بسته‌های پیشنهادی مخصوص به خود نیز دارند. به طور کلی هزینه مشاوره آنلاین یک سوم تا پنجاه درصد کمتر از مشاوره حضوری است.

2. ارتباط سریع‌تر با درمانگر

برخی از مراجعان در شرایط روحی قرار دارند که نمی‌توانند برای مراجعه حضوری صبر کنند. دسترسی به مشاوره روانشناسی آنلاین سریع‌تر است و افراد می‌توانند به راحتی با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.

3. وقت کمتر

مراجعه حضوری به روانشناس، نیازمند وقت و زمان زیادی است. برای مشاوره آنلاین نیازی نیست که برنامه روزمره خود را تغییر دهید و همچنین احتیاجی به رفت و آمدهای طولانی مدت نیست و شما می‌توانید به راحتی و در هر مکانی که هستید، با روانشناس خود ارتباط برقرار کنید.

4. دسترسی راحت‌تر

مشاوره آنلاین این امکان را فراهم می‌کند تا افرادی که در مناطق دور زندگی می‌کنند، افرادی که مشکلات جسمی و حرکتی دارند و سایر افرادی که دسترسی به مشاوره حضوری ندارند، به راحتی بتوانند از خدمات روانشناسی بهره ببرند.

6. راحتی در بیان مطلب

برخی از افراد نمی‌توانند به صورت حضوری مشکل خود را بیان کنند و با روش‌های خاص خود راحت‌تر هستند. مثلا مراجع می‌تواند انتخاب کند که به صورت متنی و به وسلیه پیام دادن با روانشناس خود صحبت کند. به این صورت افراد می‌توانند در هر زمانی که می‌خواهند و به روشی که با آن راحت هستند از مشاوره روانشناسی بهره‌مند شوند.

منبع: مشاوره آنلاین روانشناسی | اهمیت و مزایای مشاوره آنلاین۷۶