برو به محتوای اصلی
ناشناس
۶ ماه پیش پرسیده شده

بایدها و نبایدها در پایان دادن به رابطه عاشقانه کدامند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

بایدها در پایان دادن به رابطه عاشقانه

- به آنچه که می‌خواهید بگویید و دلایل آن فکر کنید. برای این کار وقت بگذارید و احساسات و دلایل خود را بیشتر بشناسید. هم چنین به واکنش‌های طرف مقابل نیز فکر کنید و برای روبه‌رو شدن با آن آمادگی داشته باشید. اگر از قبل به واکنش‌ها و حساسیت‌های طرف مقابل خود فکر کرده باشید می‌توانید برخورد معقولانه‌تری داشته باشید و در آن لحظه بهتر عمل کنید. 

-  به شریکتان نشان دهید که با وجود تصمیم‌گیری برای پایان دادن به رابطه برای او هم‌چنان ارزش و احترام قائل هستید و احساساتش را درک می‌کنید. 

- برای اینکه گفت‌وگو را درست پیش ببرید دائماً بر نقاط ضعف فرد مقابل و مشکلات رابطه تأکید نکنید. ابتدا از ویژگی‌های مثبتی که باعث شد این رابطه را شروع کنید بگویید و سپس صادقانه دلایل خود را برای به هم زدن بیان کنید. هنگامی که می‌خواهید صادقانه دلایل خود را مطرح کنید به نحوه بیان خود دقت داشته باشید. 

- اگر هنگام بحث و گفت‌وگو نمی‌توانید هیجانات خود را به درستی مدیریت کنید و یا در مورد تصمیم خود شک دارید حتماً از یک متخصص روانشناس کمک بگیرید. روانشناس به شما کمک خواهد کرد تا به گونه‌ای رفتار کنید که هم خودتان و هم شریکتان آسیب کم‌تری ببینید.

نبایدها در پایان دادن به رابطه عاشقانه 

- از مکالمه و گفت و گو درباره تمام کردن رابطه اجتناب نکنید. هر چقدر که فرایند اتمام رابطه بیشتر طول بکشد افراد آسیب بیشتری خواهند دید.

- بحث در مورد اتمام رابطه را بدون فکر قبلی آغاز نکنید. در این شرایط ممکن است چیزی بگویید که به احتمال زیاد بعداً در مورد آن پشیمان شوید.

- به یکدیگر بی‌احترامی نکنید. بگذارید حتی بعد از اتمام رابطه نیز فرد مقابل از شما به خوبی یاد کند. این امر باعث می‌شود که هردوی شما در پشت سر گذاشتن این بحران بهتر عمل کنید.  

منبع: پایان دادن به رابطه عاشقانه | چگونه یک رابطه عاشقانه را تمام کنیم؟۲

سوالات مشابه

سوال مشابهی موجود نیست.

آمار سوال

۴ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۶ ماه پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار