برو به محتوای اصلی
ناشناس
۲ سال پیش پرسیده شده

من میخوام یه مرد خوب باشم تا همسرم بتونه بهم تکیه کنه. کسی یه کتاب خوب برای اینکه مرد خوب زندگی باشیم (قابل پیاده‌سازی در ایران لطفا) یا یه سری توصیه خوب نسبت به این قضیه داره؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

بهترین چیز در زندگی مشترک (بعد از انتخاب خوب و بجا و هم‌کفه بودن) داشتن صداقت و اخلاق خوب  و  متعهد بودن به زندگی و مسئولیت‌پذیری میباشد و بقولی اگر توان تعهد ندارید چرا شروع میکنید؟ چرا با ادعا می‌آیید و با توهین میروید؟ شما درست همان لحظه که میبینید کسی عمیقا دوستتان دارد رنگ عوض میکنید، این خود یک جنایت است. خب اگر توانایی عشق دادن و ماندن ندارید از همان اول راه رویاسازی نکنید و... مرد باشید و مردانه زندگی کنید.

ابراهیم اسدی
فعال گیاهان دارویی

کتاب‌ها می‌توانند تاثیرگذار باشند ولی مرد خوب از دل کتاب‌ها بیرون نمیاد. مرد خوب باید هزینه خوب بودنش را بدهد راستی برای مرد خوب بودن تخصص و نخبه بودن هم مهم نیست. من چند سالی مشاور خانواده بودم و 30 سال معلمی‌کردم و این موارد را زیاد تجربه کردم. 

برای مرد خوب بودن باید:

  • همسرت گزینه اولت باشد حتی مقدم بر پدر و مادرت (حالم بهم میخوره از این دختر پسرایی که سر و ته حرفشون مامان باباشونه...)
  • در هر شرایطی در جمع ازش حمایت کن حتی زمانی که مقصر است (البته در دنیایی تنهایی‌تون برخورد جدی و مقتدارانه داشته باش)
  • وقت براش بگذار و تمام احساساتت را بپاش بریز (این داستان‌های دروغین را: گربه را باید دم حجله بکشی... به زن‌ها نباید رو بدی جنبه ندارند و... باور نکن)
  • بهش میدون بده تا رشد کنه. وای از جامعه ما که در استعدادکشی خانم‌ها استادند. به خانم‌های ایرانی اگر میدون داده بشه در مدیریت خانواده، تخصص و پس‌انداز کردن و عشق ورزیدن همتا ندارند.
  • اعتماد کن: استادی داشتم در دانشگاه اصفهان (استاد قاهری) که 1 نصیحت می‌کرد می‌گفت: بچه‌ها به مادرت، خانمت و خواهرت اعتماد کن، نگو همسایمون هیزه یا فلان اقوامم بد است با همه قطع رابطه نکن یه دیوار دور خانواده‌ات نکش، بلکه به خودت بگو  مادر من بهترین است، خواهر من به هر مردی نخ نمیده و... اونوقت دلت قرص و محکم میشه و از زندگی لذت میبری.
  • آستین بالا بزن و در کارهای خانه مثل ظرف شستن، خونه‌تکانی عید نوروز و مهمانی‌ها تنهاش نگذار. البته این مسئله را به حساب لطف نگذار بلکه وظیفه خودت بدان.

راستی مطالبی که گفتم فقط از نمونه‌ شعارهای معلمی نبود من تا 45 سالگی که پدر و مادرم در حیات بودند هیچوقت تنهاشون نگذاشتم و حتی در کارهای منزل کمک حالشون بودم ولی در دعواهای خارسو و عروس با جدیت از خانمم طرفداری می‌کردم. امروز اگر از بچه‌هام کسی سوال کنه باباتون شما را بیشتر دوس داره یا مادرتون، مطمئنم که خیلی سریع جواب میدن بابامون، مادرمون از همه بیشتر دوست داره.

کتاب «هنر عشق ورزیدن» برای مطالعه در این زمینه عالیه.

سوالات مشابه

سوال مشابهی موجود نیست.

آمار سوال

۴۶ نمایش
۳ دنبال‌کننده
۲ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه