برو به محتوای اصلی
ناشناس
۴ ماه پیش پرسیده شده

ترفندهای منفی شدن جواب تست کوکائین چگونه است؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

عوض کردن نمونه

ریختن ادرار فرد دیگر یا ادرار مصنوعی داخل ظرف نمونه یا عوض کردن نمونه با نمونه فرد دیگر ساده‌ترین روش این کار است. این روش معمولا به خاطر مراقبت مسئولان مرکز گرفتن نمونه به وسیله آینه روبروی محل نمونه‌گیری و دوربین‌های مداربسته چندان قابل استفاده نیست. 

رقیق کردن نمونه

رقیق کردن نمونه هم مانند روش بالا با وارد کردن آب یا موادی دیگر به نمونه انجام می‌شود و علاوه بر آن، به خاطر کنترل‌های محل نمونه‌گیری قابل اجرا نیست و با آزمایش دقیق‌تر مشخص می‌شود.

تغییر PH نمونه

با ریختن موادی مانند بزاق، منی، اشک، آبلیمو، ناخن، خون و یا چیزهای دیگر به نمونه، PH آن تغییر می‌کند و اعتبارش را از دست می‌دهد. اما این ترفند نیز با آزمایش دقیق‌تر قابل تشخیص است. در اجرای هر کدام از این سه ترفند در صورتی که نمونه ادرار مختل شده باشد و آزمایشگاه به نتیجه آزمایش مشکوک شود، تست تکمیلی TLC اجرا می‌شود که بسیار دقیق‌تر است و دیگر راهی برای کتمان و تقلب باقی نمی‌ماند.

صبر کردن تا سم‌زدایی طبیعی بدن

همانطور که گفته شد کوکائین پس از چند ساعت از سیستم بزاق و خون خارج می‌شود و به صورت طبیعی پس از حدود دو تا چهار روز از سیستم ادرار نیز خارج می‌شود. طولانی‌ترین قسمت دفعی سیستم بدن موها هستند که تا حدود 3 ماه پس از مصرف وجود کوکائین و زمان مصرف آن را نشان می‌دهند و نیاز به سم‌زدایی طولانی‌تری دارند. در نتیجه گرفتن تست مو بهترین روش تشخیصی محسوب می‌شود اما به دلیل هزینه‌های زیاد آن خانواده‌ها از گرفتن آن صرف نظر می‌کنند.

منبع: تست اعتیاد کوکائین و علل منفی شدن آزمایش اعتیاد به کوکائین۲

سوالات مرتبط

سوال مشابهی موجود نیست.

آمار سوال

۳ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۴ ماه پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار