برو به محتوای اصلی
ناشناس
۳ سال پیش پرسیده شده

مزایای مشاوره تلفنی خانواده چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

مزیت ها و معایب مشاوره تلفنی

در روش مشاوره تلفنی افراد زمان بسیار کمی را برای انجام مشاوره با مشاور خود صرف می‌کنند اما نکته مهم اینجاست که در مشاوره‌های حضوری و رو در رو شناخت بسیار مناسبی از فرد مقابل صورت می‌گیرد.

بنابراین ترجیح اول و اولویت اول برای انجام مشاوره مشاوره‌های حضوری است. اما برای کسانی که امکان مشاوره حضوری ندارند مشاوره تلفنی می‌توانند مفید باشد.

همچنین از نظر اقتصادی به دلیل اینکه این مشاوره رایگان است و هزینه بسیار کمی را برای افراد به دنبال دارد بنابراین می‌تواند به عنوان یک راهکار مناسب برای کسانی که با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند باشد.

از دیگر معایب این روش می‌توان به منتظر ماندن پشت خط تلفن اشاره کرد.

منبع: مشاوره تلفنی۲۷ - مشاورانه

پویا عبدی
مشاور روانشناس

مشاوره تلفنی مزیت‌های زیادی دارد و علاوه بر خدمت‌رسانی شبانه‌روزی همانند مشاوره حضوری اثربخش و مفید است و می‌تواند مسائل و مشکلات را بررسی و حل کند. یکی دیگر از مزیت‌های مشاوره تلفنی عدم نیاز به رزرو نوبت قبلی است. دیگر نیازی نیست که از قبل مراجعه کنید تا بتوانید وقت بگیرید و برای حل مسئله خود اقدام کنید.

مطرح کردن مسئله و مشکل در سریعترین زمان و صرفه‌جویی در وقت یکی دیگر از مزیت‌های آن است. به دلیل حجم کار زیاد و کمبود وقت، مشاوره‌ی تلفنی بهترین گزینه برای افراد شاغل است تا در کمترین زمان چالشی که با آن مواجه هستند را حل کنند. همچنین استفاده از خدمات مشاوره‌ی تلفنی باعث می‌شود تا به مراتب هزینه‌ی کمتری از مشاوره حضوری را پرداخت کنید. شما در هر نقطه‌ای از ایران که باشید به راحتی می‌توانید با کارشناسان متخصص ارتباط برقرار کنید و سوالات خود را با آن‌ها در میان بگذارید.

همچنین این نکته را در نظر بگیرید که خدمات مشاوره تلفنی صرفا جهت نوبت‌دهی حضوری نیست و ریشه‌یابی مسائل و درمان در زمینه‌های مختلف خانوادگی، زناشویی، تحصیلی و... در  خدمات مشاوره‌ی تلفنی صورت می‌گیرد که بسیار اثربخش و مفید است.

منبع: مشاوره تلفنی خانواده | مرکز مشاوره خانواده تلفنی حامی هنر زندگی۳۹