برو به محتوای اصلی
ناشناس
۳ سال پیش پرسیده شده

من برای یه شرکتی کار میکنم که هنگام استخدام از من یه سفته گرفتن بدون اینکه هیچ رسیدی یا قرارداری بهم بدن. همچنین نه گذاشتن توضیحی وارد کنم که سفته برای چه بابته و حتی پشتش رو هم امضا کردم بدون هیچ توضیحی فقط تنها کاری که کردم نوشتم که محل سفته در شرکت فلان بوده است. برای جلب اعتماد هم بهم کلی سفته مثل همون که بقیه کارمندا به شرکت داده بودن رو نشونم دادن و منم نهایتا با این که میدونستم دارم اشتباه میکنم به ناچار بخاطر وضعیت شغلیم قبول کردم. ما در حال حاضر چند نفر هستیم که اونجا باهم کار میکنیم و با همه ما همین کارو کرده. الان میخوام بدونم که آیا این فرد میتونه از این سفته سو استفاده کنه؟ و من الان چه کاری میتونم بکنم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

ابراهیم اسدی
دیجیتال مارکتر

احتمالا به دو دلیل شرکت‌ها این مدلی عمل می‌کنند یکی به خاطر بیمه نکردن شما و دیگری به خاطر شاکی نشدن شما (در صورت شاکی شدن برای محکوم کردن شما در دادگاه استفاده می‌شود).

متاسفانه در سیستم اداری اداره کار ایران اینجور تلقین شده که باید از کارگر حمایت شود چون ممکن است اعتصاب و حتی شورش کند. لذا باید کارفرما یا کارگرش را راضی کند و یا دستور به محکوم شدنش شود.

در آینده اگر شما خواستید بخاطر حقوق و مسائل کاری شاکی شوی وثیقه شما ابزاری بازدارنده خواهد بود. من پیشنهاد میکنم در اولین گام؛ شیوه تکمیل اوراق اسنادی - مالی۳۳ مثل چک، سفته و قراردادهای کاری و پروژه‌ای را مطالعه و طبق آن عمل کنید.

سوالات مشابه

آمار سوال

۹۴ نمایش
۱ دنبال‌کننده
۳ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه