برو به محتوای اصلی
سوال
عشق
ناشناس
سال گذشته پرسیده شده

چرا فراموشی عشق اول در مردان سخت است؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

عشق اول مردان احساسی قوی و قدرتمند است

اولین باری که مردی عاشق می‌شود، احساس می‌کند که دنیایش در حال دگرگونی است و حسی رمانتیک و سرشار از هیجان را تجربه می‌کند. این احساس تجربه‌ای تازه است و مردی که آن را برای اولین بار تجربه می‌کند، دیگر نمی‌تواند آن را به راحتی فراموش کند. این احساس قدرتمند است و مانند یک ماجراجویی جدید فرد را از حاشیه امن زندگیش خارج می‌کند. مردان هیچوقت این احساس لذتبخش و قدرتمند را فراموش نخواهند کرد.

اولین شکست عاطفی بسیار دردناک است

بزرگترین چیزی که خاطره عشق اول را ابدی می‌کند تجربه شکست عشقی و عاطفی مرتبط با آن است که با خاطره آن شخص خاص آمیخته می‌شود. مردی که برای اولین بار احساس عشق را تجربه می‌کند و سپس به هر دلیلی مجبور به پایان آن رابطه می‌شود، شکست عاطفی سنگینی را متحمل می‌شود که احتمالا تمام عمر در ذهن او باقی می‌ماند.

فراموشی عشق اول معصومانه در مردان

این عشق معمولا بسیار پاک و معصومانه است و به یکباره و بدون هیچ برنامه از پیش تعیین شده‌ای به وجود می‌آید. عشق اول حسی است که بدون هیچ انگیزه خاصی به وجود می‌آید. پس از تجربه اولین عشق، مردان آگاهانه‌تر عمل می‌کنند و تلاش زیادی می‌کنند تا تجربه عشق اول و احساس خود را بازسازی کنند. این تلاش آگاهانه باعث می‌شود تا عشق اول همیشه در ذهن او بماند و نتواند آن را به راحتی فراموش کند.

عشق اول و اولین‌های دیگر

عشق اول، علاوه بر اولین فردی که قلب را تسخیر کرده است، اولین‌های لذت‌بخش دیگری نیز با خود به همراه می‌آورد. عشق اول ممکن است با تجربیات و چالش‌های جدیدی نیز همراه باشد. همچنین عشق اول باعث تغییرات شخصیتی و تاثیرات فیزیولوژیکی زیادی در مردان می‌شود که تمام اینها با احساس عاطفی آمیخته می‌شود و در ذهن باقی می‌مانند.

عشق اول، اولین تجربه زوج شدن است

مردی که اولین بار عاشق می‌شود، زوج شدن را برای اولین بار تجربه می‌کند. او برای اولین بار فرد دیگری را در اولویت تصمیم‌گیری‌ها و کارهای خود قرار می‌دهد. وقتی که برای اولین بار با هم کاری مشترک انجام می‌دهند، احساس ناشی از آن بسیار برجسته می‌شود، به طوری که نمی‌تواند به راحتی آن را فراموش کند.

منبع: فراموشی عشق اول در مردان | کاری سخت یا آسان؟۱۵