برو به محتوای اصلی
ناشناس
سال گذشته پرسیده شده

عواملی مثل کمالگرایی، خوب نبودن وضع مالی به دلیل اوضاع اقتصادی کشور، داشتن دید بلندمدت برای ورود به یک رابطه، خجالت و نداشتن اعتماد به نفس در مقابل دخترها باعث شده نتوانم تا به امروز که ۲۳ سال دارم، شریک عاطفی (دوست دختر) پیدا کنم. به نظرتان مشکلات فوق رو چگونه رفع کنم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

مهدی درویشی
دانشجوی مهندسی نرم افزار / طراح گرافیک / مدرس مهارت های توسعه فردی

خب من سوالتون رو به چند بخش باید تقسیم کنم:

 • قسمت اول روش حل مسائلی که گفتید:
  اکثر مسائلی که فرمودید رو به نوعی با اون درگیر بودم روشی که برای حلشون پیدا کردم مطالعه درباره اون‌ها و خودشناسی بود، سعی میکردم هر روز ویژگی‌های خودم رو کشف کنم و بصورت ماهانه روی نقاط ضعف و قوت کار کنم.
  به فرض مسئله خجالت:‌ شروع می‌کنم به کسب اطلاعات و مطالعه در سایت‌های ایرانی و خارجی (ترجیحا سایت‌های عمومی نباشه)، گاهی مشکل از جای دیگست نه خود خجالت و سعی می‌کنم همینطور ریشه‌یابی کنم تا برسم به مسئله اصلی و بعد اون مسئله رو با راه حل و تمرین‌هایی که در آموزش‌ها/ کتاب‌ها/ سایت‌ها گفته شده رفع کنم.
 • قسمت دوم تناقص در حرف شما و بررسی اولویت‌ها:
  بعضی حرف‌های شما کمی متناقص با هم هستند به فرض شما دید بلندمدت در رابطه دارید و از طرفی دنبال رابطه حدی در این سن هستید و از طرفی مهارت‌های اجتمایی ضعیفی دارید و مسائل مالی هم دخیله!
  از نظر من شما اول باید اولویت‌بندی کنید و تا مسائل مالیتون رو حل نکنید نمیتونید دید بلندمدت در رابطه داشته باشید، از طرفی کمال‌گرا هستید و حل کردن مسائل مالی کمی سخت میشه (صرفا تجربه شخصی) و از طرفی تا به مسائل خجالت و کمبود اعتماد به نفس رسیدگی نکنید نمیتونید شغلی بگیرید یا حتی وارد رابطه‌ای بشید.
 • قسمت سوم اول خودتون بعد شریک عاطفی:
  راجب این بخش نمیتونم درست نظر بدم اما از نظر من تا شما مسائلتون رو حل نکنید و مهارت حل مسئلتون رو قوی نکنید نمیتونید وارد رابطه بشید چرا که در رابطه با مسائل جدی‌تری مواجه خواهید شد.
  پیشنهاد من این هست که اول شما با خودتون دوست بشید و بعد به دنبال دوستی با شخص دیگه‌ای باشید، خوشحالم از وجود مسائل آگاه بودین و سعی در رفعش دارید امیدوارم موفق باشید.

سایت‌های زیر هم میتونه کمکتون کنه در مهارت‌های اجتمایی:

بیشتر از یک۱۱
متمم۹
کلید واژه‌های زیر هم سرچ کنید: مهارت‌های نرم/ مهارت‌های توسعه فردی/ مهارت‌های بهبود فردی

سوالات مشابه

سوال مشابهی موجود نیست.

آمار سوال

۲۴ نمایش
۱ دنبال‌کننده
سال گذشته پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه