برو به محتوای اصلی

دلایل در اولویت بودن همسر در زندگی چیست؟

ناشناس

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی ، مشاور روانشناس

نشان احترام به همسر

همسر شما فردی است که باید تمام زندگی خود را با او سپری کنید و نزدیک‌ترین فرد به شماست. در صورتی که همسرتان بداند شما به او اهمیت می‌دهید و او را در اولویت زندگی خود قرار داده‌اید، احساسش نسبت به شما عمیق‌تر و پایدارتر می‌شود. مردی که به همسرش توجه نمی‌کند و همانند دوران مجردی تمام توجه خود را نثار والدینش می‌کند، اعتماد همسرش را از دست می‌دهد و با مشکلات جدی در زندگی مشترک خود مواجه می‌شود.

نشانه ازدواجی محکم و با ثبات

وقتی که همسرتان را اولویت زندگی خود قرار می‌دهید، به دیگران و به خودتان اثبات می‌کنید که ازدواج موفق و با ثباتی داشته‌اید. برای مثال وقتی شما مادرتان را اولویت اول برای دردودل کردن خود قرار دهید و از مشکلات جزئی زندگیتان با او بگویید، ممکن است نگرش مادرتان در مورد همسرتان تغییر کند و فکر کند شما ازدواج شکست خورده‌ای داشته‌اید. وقتی همسرتان در اولویت باشد، والدین و اطرفیان متوجه خواهند شد که شما چه قدر برای ازدواج خود ارزش قائل هستید.

بودن همسر تا آخر عمر

این حقیقت است که والدین تا ابد زنده نمی‌مانند و روزی از دنیا می‌روند. حتی فرزندان نیز روزی ازدواج می‌کنند و به سراغ زندگی خود می‌روند. در آن زمان تنها کسی که برای شما می‌ماند همسرتان است. در صورتی که در طول عمر والدین، به آن‌ها عشق ورزیده باشید و به آن‌ها احترام گذاشته باشید، وجدانی راحت دارید و به راحتی باقی عمر خود را در کنار همسرتان می‌گذرانید.

منبع: اولویت همسر یا والدین؟۱

۳