برو به محتوای اصلی
ناشناس
۳ ماه پیش پرسیده شده

دلایل در اولویت بودن همسر در زندگی چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

نشان احترام به همسر

همسر شما فردی است که باید تمام زندگی خود را با او سپری کنید و نزدیک‌ترین فرد به شماست. در صورتی که همسرتان بداند شما به او اهمیت می‌دهید و او را در اولویت زندگی خود قرار داده‌اید، احساسش نسبت به شما عمیق‌تر و پایدارتر می‌شود. مردی که به همسرش توجه نمی‌کند و همانند دوران مجردی تمام توجه خود را نثار والدینش می‌کند، اعتماد همسرش را از دست می‌دهد و با مشکلات جدی در زندگی مشترک خود مواجه می‌شود.

نشانه ازدواجی محکم و با ثبات

وقتی که همسرتان را اولویت زندگی خود قرار می‌دهید، به دیگران و به خودتان اثبات می‌کنید که ازدواج موفق و با ثباتی داشته‌اید. برای مثال وقتی شما مادرتان را اولویت اول برای دردودل کردن خود قرار دهید و از مشکلات جزئی زندگیتان با او بگویید، ممکن است نگرش مادرتان در مورد همسرتان تغییر کند و فکر کند شما ازدواج شکست خورده‌ای داشته‌اید. وقتی همسرتان در اولویت باشد، والدین و اطرفیان متوجه خواهند شد که شما چه قدر برای ازدواج خود ارزش قائل هستید.

بودن همسر تا آخر عمر

این حقیقت است که والدین تا ابد زنده نمی‌مانند و روزی از دنیا می‌روند. حتی فرزندان نیز روزی ازدواج می‌کنند و به سراغ زندگی خود می‌روند. در آن زمان تنها کسی که برای شما می‌ماند همسرتان است. در صورتی که در طول عمر والدین، به آن‌ها عشق ورزیده باشید و به آن‌ها احترام گذاشته باشید، وجدانی راحت دارید و به راحتی باقی عمر خود را در کنار همسرتان می‌گذرانید.

منبع: اولویت همسر یا والدین؟۵