برو به محتوای اصلی
سوال
ازدواج
ناشناس
۲ سال پیش پرسیده شده

نشانه‌های آمادگی مردان برای ازدواج کدامند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1. عمل‌گرایی

اولین مشخصه‌ای که در یک مرد آماده‌ی ازدواج باید دید عمل‌گرا بودن او است. مردان آماده‌ی ازدواج مردانی فعال هستند. این مردان در هیچکدام از موضوعات مرتبط با ازدواج تظاهر نمی‌کنند. بلکه آن‌ها تمام جنبه‌های مقدماتی ازدواج را در ذهن خود پرورانده‌اند و به مرحله‌ی فعلیت رسانده‌اند. خوب مسلم است که چنین مردی کم پیدا می‌شود. اما تلاش هر دو طرف قبل از ازدواج برای رسیدن به این مرحله لازم و سودمند است. از فرصت رابطه‌ی عاطفی قبل از ازدواج نهایت استفاده را ببرید و برای فعلیت دادن به شرایط مقدماتی ازدواج به یکدیگر کمک کنید.

2. مردان آماده ازدواج حداقل‌های مالی را دارند

این دسته از مردان قبل از ازدواج در رابطه با مسائلی از قبیل خرید ماشین، خانه، پس‌انداز و... صحبت می‌کنند. اصولا مردان با به اشتراک گذاشتن اطلاعات اقتصادی خود سعی در ابراز اطمینان به شما هستند. از جهتی یکی از ملزمات ازدواج اعتماد و اطمینان زوجین نسبت به یکدیگر است. بنابراین داشتن حداقل‌های اقتصادی برای مرد و محرم دانستن شما در این رابطه از نشانه‌های آمادگی مرد برای ازدواج با شما است.

3. محدوده‌ی رابطه عاطفی قبل از ازدواج

هرچقدر محیط فیزیکی رابطه عاطفی قبل ازدواج بزرگتر باشد شریک شما بیشتر آمادگی احساسی برای ازدواج با شما را دارد. او هنگامی که در کنار شما است ترس از دیده شدن توسط آشنایان را ندارد. او از همراهی شما در مکان‌های عمومی نمی‌ترسد. او اگر لازم باشد شما را به مهمانی‌های خانوادگی خودشان دعوت می‌کند. او اگر لازم باشد شما را به آشنایان و حتی خانواده خود معرفی می‌کند. اگر او این کار‌ها را انجام می‌دهد به این معناست که آمادگی احساسی لازم برای ازدواج  با شما را دارد.

4. از هر فرصتی برای ابراز عشق استفاده می‌کنند

اگر می‌خواهید بدانید شریک عاطفی‌تان چقدر به شما پایبندی عاطفی دارد ببینید چقدر برای شاد کردن شما تلاش می‌کند. او از هر فرصتی برای خوشحال کردن شما استفاده می‌کند. او می‌خواهد از بهانه‌های کوچک هم برای شما خنده و لحظات شاد بتراشد. او برای شما ارزش قائل است و روز‌هایی مانند سالگرد، ولنتاین و... را به هیچ وجه فراموش نمی‌کند. اگر هم از روی حواس‌پرتی فراموش کند تمام تلاش خود را می‌کند تا حسن نیت خود را دوباره ثابت کند.

منبع: نشانه‌های آمادگی مردان برای ازدواج بشناسید۱۸