برو به محتوای اصلی
سوال
ازدواج
ناشناس
۲ سال پیش پرسیده شده

زنان اشتباه برای ازدواج چه ویژگی‌هایی دارند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

وابستگی به دیگران و عدم استقلال

زندگی با افرادی که مستقل نیستند و برای انجام دادن هر کاری نیاز به دیگران دارند دشوار است و باعث می‌شود بیشتر اوقات درگیر کارهای او باشید و نتوانید به مسائل خود بپردازید. اینگونه خانم‌ها بسیار حساس هستند و اگر شما برای مدت کوتاهی در دسترس نباشید بسیار هراسان و نگران می‌شوند و واکنش غیرطبیعی نشان می‌دهند. همچنین این افراد دائم نگران هستند و شما باید به صورت مداوم علاقه‌ی خود را به او ثابت کنید تا آن‌ها از این رابطه مطمئن باشند. شما مجبور هستید کل زندگی خود را برای رفع نگرانی‌های همسرتان هزینه کنید که باعث می‌شود به زودی از پا بیفتید و خسته شوید.

سلطه‌گری و برتری‌خواهی

خانم‌هایی که کنترل‌گر هستند تمایل دارند تمام امور زندگی را به دست بگیرند و حتی روابط شما را با دیگران و اطرافیانتان مدیریت کنند. زندگی با اینگونه افراد باعث می‌شود تا شما تنها به دستوراتی که همسرتان می‌دهد عمل کنید و اگر بخواهید مقاومت کنید به شدت با شما برخورد می‌شود. حتی ممکن است گاهی به این نتیجه برسید که سهم شما از این رابطه چیست و آیا همسرتان واقعا به شما علاقه دارد یا فقط برای اجرای فرمان‌های او با یکدیگر زندگی می‌کنید.

نوسانات اخلاقی

افرادی که نوسانات خلقی دارند معمولا نمی‌توان اخلاقیات آن‌ها را پیش‌بینی کرد زیرا گاهی بسیار خوش‌اخلاق هستند اما در همان لحظه امکان دارد به‌شدت عصبانی شوند و پرخاشگری کنند. اینگونه افراد ممکن است به خاطر این نوسانات اخلاقی بهانه‌هایی بیاورند و سعی کنند شما را قانع کنند اما تلاش آن‌ها بیهوده است، زندگی با اینگونه افراد می‌تواند دشوار باشد زیرا تمایل به محبت شما دارند اما ممکن است به صورت ناگهانی از شما متنفر شوند و حاضر نیستند لحظه‌ای با شما باشند، بنابراین سعی کنید از اینگونه افراد فاصله بگیرید و نزدیک آن‌ها نشوید.

جلب محبت بیش از حد

زنی که با رفتارهایش تمام سعی خود را می‌کند تا محبت و توجه همسرش را جلب کند و انتظار داشته باشد که شوهرش تمام توجه و محبت خود را صرف او کند باعث می‌شود روند زندگی به سختی پیش‌برود و مشکلاتی در زندگی آن‌ها ایجاد شود، زیرا مرد نمی‌تواند تنها محبت و توجه خود را فقط برای همسرش صرف کند و در طول زندگی با افراد مختلفی از قبیل پدر، مادر، خواهر یا برادر، دوستان، همکاران و بسیاری از افراد دیگر در ارتباط است و نیاز است تا به آن‌ها توجه کافی داشته باشد البته باید توجه بیشتری به همسر خود نسبت به دیگران داشته باشد و محبت بیشتری نسبت به همسر خود داشته باشد اما این محبت باید مدیریت شود.

منبع: زنان اشتباه برای ازدواج را بشناسید (۴ زنگ خطر مهم)۶۵