برو به محتوای اصلی
محسن
سال گذشته پرسیده شده

حافظه‌ی SSD برای کامپیوتر چه برندی و از چه نوعی توصیه می‌کنید؟ لطفا اگر تجربه‌ی کار با این نوع از حافظه‌ها را دارید جواب دهید.

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

آکو بیری
نویسنده و محقق

من برای سیستم خانگی که جمع کردم بسیار تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که حافظه‌های اس‌اس‌دی سامسونگ از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند و برای اطمینان عرض کنم که همه متخصصان هم همین مارک رو به من پیشنهاد دادند.

محسن

بالاخره خودم یک اس‌اس‌دی (SSD) وسترن دیجیتال مدل Green WDS240G2G0A ظرفیت 240 گیگابایت خریدم که قیمت مناسبی داشت (345 هزار تومان از سایت جیبانو۳۳).

ویندوز قبلیمو به طور کامل روی این هارد انتقال دادم (ویندوز جدید نصب نکردم). بعضی افراد بعد از نصب SSD ویندوز جدید نصب می‌کنند و از سرعت بالای سیستم خیلی تعریف می‌کنند در صورتی که ویندوز نو حتی روی یک هارد کاملا معمولی هم به سرعت بالا می‌آید و سرعت باز شدن برنامه‌ها خیلی بالاست.

در حال حاضر سرعت باز شدن نرم‌افزارها خیلی بالا رفته. سرعت باز شدن ویندوز هم زیاد شده؛ تقریبا 1 دقیقه طول می‌کشد تا باز شود در صورتی که قبلا بیشتر از سه دقیقه طول می‌کشید.

یک نکته‌ی خیلی مهم در رابطه با SSD پارامتر TBW می‌باشد که حداکثر نوشتن اطلاعات روی آن بر حسب ترابایت می‌باشد. فکر کنم هاردی که من خریدم 50TWB باشد.

فکر کنم این پارامتر در اس‌اس‌دی سامسونگ که قیمت آن دو برابر است حدود 100 تا 150 باشد.

من محاسبه کردم اگر به فرض محال روزی 10 گیگ اطلاعات روی اس‌اس‌دی رایت شود حدود 10 سال عمر می‌کند پس لزومی ندارد که خیلی هزینه کنم.

در ضمن برخی از اس‌اس‌دی‌ها از قابلیت Raid پشتیبانی می‌کنند که من نیازی به این مورد نداشتم.

آمار سوال

۳۴ نمایش
۰ دنبال‌کننده
سال گذشته پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه