برو به محتوای اصلی
سوال
خیانت
ناشناس
۳ سال پیش پرسیده شده

چگونه خیانت همسر را تشخیص دهیم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

تشخیص خیانت همسر در افرادی که در پنهان کردن رفتار خود ماهر هستند

اگر همسرتان مدام به شما دروغ می‌گوید امکان خیانت وجود دارد. البته لازم به ذکر است که هر دروغی را نمی‌توان به عنوان آغاز خیانت تلقی کرد. از جمله نشانه‌های مهم در تشخیص خیانت همسر که زنگ خطر را به صدا در می‌آورد، می‌توان به مواردی همچون دروغ و بهانه‌جویی برای دیر آمدن به خانه، پاسخ ندادن به تلفن، اعلام حضور در جلسه‌های پیاپی، مسافرت‌های مداوم کاری، خوشحالی‌های مکرر بی‌دلیل، بی‌میلی در روابط جنسی و زناشویی، بی‌تفاوتی در صحبت کردن با همسر یا فرزندان، بی‌میلی برای شرکت کردن در مهمانی‌ها، ترجیح دادن برای وقت گذاشتن در محیط بیرون از خانه، کسلی و بی‌حوصله بودن در برابر همسر و فرزندان، و لذت نبردن از سرگرمی‌ها یا تفریحات گذشته و... اشاره داشت. 

رفتار‌های که معمولا بعد از خیانت از همسران دیده می‌شود

گاهی اوقات افرادی که به همسر خود خیانت می‌کنند، برای از بین بردن احساس گناه خود به رفتارهای جبرانی بدون مناسبت خاص روی می‌آورند. به عنوان مثال شاید متوجه شده باشید که همسرتان قبل از این به ندرت برای شما هدیه یا حتی یک شاخه گل می‌خرید؛ اما در حال حاضر مدام شما را با هدایای مادی و معنوی سوپرایز می‌کند. حتی ممکن است محدودیت‌هایی که قبلا برایتان ایجاد می‌کرد اکنون بسیار کمرنگ شده باشد. به عنوان مثال شما بسیار علاقمند به رفتن به دورهمی‌های دوستانه هستید، که قبل از این به شما اجازه رفتن به این مهمانی‌ها از جانب همسرتان داده نمی‌شد ولی الان از حضور شما در این مکان‌ها استقبال می‌کند.

این تغییر رفتار‌های ناگهانی در همسرتان می‌توانند دلیلی برای بی‌تفاوتی او نسبت به شما و شروع رابطه‌ای جدید باشد. البته باز هم لازم به ذکر است که هر بی‌تفاوتی نمی‌تواند به معنای خیانت برداشت شود. بعضی از همسران خیانت کار، سوء رفتارهای بسیار فاحشی دارند و به راحتی متوجه می‌شوید که در حال خیانت به شما هستند و هیچ تمایلی به همسر و بچه‌هایشان ندارند. همسر شما در این زمان به دنبال به دست آوردن لذت‌های جدیدی در رابطه جنسی، عشق، زندگی، فضای خانه و شورش علیه محدودیت‌ها و مرز‌هایی است که برای او در خانه خلق شده است.

اما هر همسری خیانت کار نیست!

اگر همسر شما دیر وقت به منزل برمی‌گردد، ساعاتی در روز تلفن همراهش خاموش است یا جواب تماس شما را نمی‌دهد دلیل بر خیانت او نیست. تنها با شنیدن مکالمات مشکوک یا دیدن رفتار‌های مشکوک نمی‌توانید همسرتان را متهم به خیانت کنید. در این شرایط شاید با این پرسش مواجه شوید که گوشی همسرم را چک کنم یا نه؟ با چک کردن گوشی همسرتان حریم خصوصی او را زیر پا می‌گذارید. گاهی اوقات نگرانی در مورد خیانت همسر بی‌مورد است چرا که بعضی از افراد بخصوص مردان دوست دارند که هویت شغلی و اجتماعی مستقلی داشته باشند و روی پای خودشان باشند. به همین دلیل ترجیح می‌دهند بسیاری از مشکلات و دغدغه‌های کاری که دارند را از همسرشان مخفی نگه دارند. 

منبع: تشخیص خیانت همسر | راه‌های دریافتن خیانت همسر (زن و مرد)۴۳۴