برو به محتوای اصلی
سوال
اعتیاد
ناشناس
۳ سال پیش پرسیده شده

برنامه گام به گام برای ترک اعتیاد به گل چگونه است؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1– با وسوسه خرید گل مقابله کنید

اگر تصمیم جدی به ترک اعتیاد به مصرف گل گرفته‌اید اولین قدم این است که باید از خرید گل یا ماریجوانا خودداری کنید. در زمان‌هایی که برای خرید گل وسوسه می‌شوید خود را با انجام کاری مشغول کنید. استفاده از خدمات روان‌درمانی موثر‌ترین روش برای مقابله با وسوسه تهیه مواد است. چرا که درمانگر در طول جلسات درمان راهکارهای عملی مناسبی به شما خواهد آموخت که با تمرین و انجام آن‌ها در موقعیت‌های روزمره می‌توانید به شیوه موثری با وسوسه‌های خود مقابله کنید.

2 – لوازم جانبی مصرف گل را دور بریزید

وسایلی که برای مصرف گل استفاده می‌کردید مانند فندک، کاغذ و... را دور بریزید. دور ریختن این وسایل علاوه بر این که در کاهش وسوسه و ولع مصرف تاثیرگذار است؛ بلکه سبب ایجاد یک نوع احساس اعتماد به نفس و خودکارامدی در شما برای خودداری از مصرف دوباره گل نیز می‌شود.

3- جایگزینی برای حالات خوشایند گل پیدا کنید

ماده موثر در گیاه شاهدانه که گل از آن گرفته می‌شود thc است. این ماده حالات سرخوشی در فرد ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که او احساس کند عملکرد و بازدهی مغزش تحت تاتیر گل افزایش می‌یابد. همه این اثرات منجر می‌شود که افرادی که گل مصرف می‌کنند عوارض روانی آن را نادیده گرفته و به به مصرف بیشتر و مجدد روی می‌آورند.

برای آنکه بتوانید با سهولت بیشتری گل را کنار بگذارید لازم است که فعالیت‌های شادی‌آور بیشتری را در برنامه روزمره خود بگنجانید تا برای بهبود وضعیت روحی و روانی خود نیاز به مصرف گل نداشته باشید. اگر احساس می‌کنید که بدون مصرف این ماده نمی‌توانید خلق شادی را تجربه کنید، حتما در این زمینه نیز با روانشناس صحبت کنید تا علائم افسردگی نیز در شما مورد بررسی قرار بگیرد.

شرکت کردن در فعالیت‌های ورزشی و جسمی می‌تواند به افراد در کنترل افکار و کاهش افسردگی ناشی از ترک اعتیاد کمک شایانی داشته باشد.

منبع: ترک ماریجوانا | بهترین روش ترک ماده مخدر گل۴۷۵

سوالات مشابه

آمار سوال

۸۱ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۳ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه