برو به محتوای اصلی
مصطفی
کاردانی الکترونیک
۴ ماه پیش پرسیده شده

من برای شروع کار ترس دارم و این ترس از شروع نمیذاره که کسب کارم رو شروع کنم. حدودا ۲۳ سال سن دارم ولی وقتی میخوام کاری رو شروع کنم هزارتا چیز میاد تو ذهنم و میترسم که شروعش کنم. ترس از نتونستن، ترس از نفروختن و خرابی بازار، ترس از کسب و کار اشتباه، ترس از اتلاف وقت و... نمیدونم چیکار کنم، چه کاری شروع کنم و چطور شروع کنم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

شاهین سادات‌ناصری
طراح و توسعه‌دهنده وب

برای غلبه بر ترس‌های کارآفرینی، مطالعه‌ی کتاب ترن هوایی کارآفرینی۱۳ اثر دارن هاردی، رو به شما توصیه می‌کنم.

دارن هاردی در کتاب ترن هوایی کارآفرینی به دلایل شکست در کسب و کار و راه‌های عملی و کاربردی برای گذر از این شکست می‌پردازد. مواردی که دارن در این سفر هیجان‌انگیز ترن هوایی کارآفرینی به آن می‌پردازد بسیار شگفت‌انگیز است و بعد از خواندن این کتاب متوجه می‌شویم این دلایل اصلاً به مواردی همچون سرمایه، محل کسب و کار، اعتبار، مدیریت موجودی و رقبا ارتباط پیدا نمی‌کند. دارن هاردی در هر فصل توضیح می‌دهد که این دلایل شکست اصلاً ماهیت خارجی ندارد و تماماً از درون فرد کارآفرین نشات می‌گیرد. او بیان می‌کند که دلایل اقتصادی نیستند بلکه کاملاً احساسی و ذهنی هستند.

نگران نباش تنها نیستی. کتاب "تست مامان" رو بخون، حرفای قشنگی داره برات.

فروشگاه کفش جحاد
مشاوره و فروش انواع کفشهای مردانه، زنانه و بچگانه

به قول مارک زاکربرگ (مالک فیس‌بوک): شکست در یک کار خیلی خیلی بهتر از حسرت انجام ندادن اون کار تا آخر عمر هست. شجاع باشید و تلاش و خوش‌بینی و توکل رو چاشنی کارتون کنید. موفق باشید.