برو به محتوای اصلی
سوال
ازدواج
ناشناس
سال گذشته پرسیده شده

نکاتی که در زمینه ظاهر همسر باید به آن توجه کنید کدامند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- زیبایی مفهومی نسبی است

زیبایی امری مطلق نیست که همه افراد درباره آن اتفاق نظر داشته باشند. در نتیجه هنگامی که می‌خواهید برای ازدواج تصمیم بگیرید سعی کنید که ملاک‌های خودتان را بشناسید. آنچه که برای دیگران اهمیت دارد ممکن است از نظر شما اهمیت چندانی نداشته باشد یا تاثیری در تمایل شما به فرد مورد نظرتان نداشته باشد. دیدگاه و نظر هرکس در مورد زیبایی می‌تواند منحصر به فرد باشد.

2-  ظاهر همسر خود را با دیگران مقایسه نکنید

می‌گویند قیاس کردن کار اشتباهی است. مقایسه، چه در مورد ویژگی‌های ظاهری و چه ویژگی‌های رفتاری تاثیر مخربی بر فرد مقابل خواهد گذاشت. چرا که اعتماد به نفس او را هدف قرار می‌دهد و  در نهایت به ارتباط عاطفی بین شما و همسرتان آسیب زیادی وارد می‌کند.

3- نسبت به سایر ویژگی‌های همسرتان شناخت کسب کنید

هنگامی که انسان نسبت به ویژگی‌های رفتاری و شخصیتی فرد مقابل خود به شناخت بیشتری دست می‌یابد نکات مثبت بیشتری در مورد او کشف می‌کند. هر چقدر که ویژگی‌های مثبت فرد بیشتر باشد و شما شناخت بیشتری درباره او داشته باشید اهمیت ظاهر برای شما کم‌رنگ‌تر خواهد شد. به همین خاطر تلاش کنید در کنار ویژگی‌های ظاهری به شناخت جامعی از فرد مورد نظر خود دست پیدا کنید. توجه به این ویژگی در دوام و کیفیت رابطه شما تاثیر بیشتری خواهد داشت.

منبع: ویژگی‌های ظاهری در ازدواج | چند نکته طلایی۱۶