برو به محتوای اصلی
سوال
شانس
ناشناس
سال گذشته پرسیده شده

قوانین اصلی خوش‌شانسی کدامند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

شانس در زندگی با شناسایی فرصت‌ها

افرادی که خود را خوش‌شانس می‌دانند، معمولا ریسک‌پذیر هستند و از فرصت‌های جدید استقبال می‌کنند. در حالی که افراد به اصطلاح بدشانس معمولا از کارها و فرصت‌های جدید اجتناب می‌کنند و تلاشی برای به وجود آوردن فرصت‌های جدید نمی‌کنند. پس در این صورت موقعیتی برای آن‌ها نیست که بخواهند خوش‌شانسی بیاورند. این افراد هیچ تلاشی برای موفقیت نمی‌کنند و در نتیجه از دست دادن موقعیت‌ها را به خاطر بخت و اقبال بد می‌دانند.

اعتماد به حس درونی

حس درونی یا همان حس ششم یکی از معتبر‌ترین منابع برای ریسک کردن است. افرادی که به خودشان اعتماد دارند در صورتی که در یک موقعیت جدید قرار بگیرند، به حس خود اعتماد می‌کنند و وارد آن کار می‌شوند. اما افرادی که اعتماد به نفس ندارند در مورد همه چیز خیلی زیاد فکر می‌کنند و در نتیجه فرصت‌ها را از دست می‌دهند. البته انجام بدون فکر یک کار مورد تائید نیست اما فکر کردن باید به حدی باشد که زمان از دست نرود.

انتظار برای موفقیت

افراد خوش‌شانس، خوش‌بین هستند و توقع موفقیت را دارند. مسلم است که یک فرد همیشه موفق نمی‌شود ولی افراد خوش‌بین در صورت شکست خوردن نیز ناامید نمی‌شوند و باور و انتظار دارند که دفعۀ بعد موفق خواهند شد. افراد بدشانس دقیقا برعکس هستند و با بدبینی حرکت می‌کنند. همین ویژگی باعث می‌شود که هیچ تلاشی برای موفقیت نکنند و آن را به عهده بخت و اقبال بگذارند.

منبع: شانس در زندگی | ۴ قانون کلیدی برای خوش‌شانسی۱۲