برو به محتوای اصلی
سوال
موفقیت
ناشناس
۲ سال پیش پرسیده شده

کلیدهای موفقیت در زندگی کدامند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- برای موفقیت در زندگی اهداف تعیین کنید

برای آنکه زندگی موفقی داشته باشید باید از خود بپرسید دقیقا از زندگی چه می‌خواهید و می‌خواهید به چه جایگاهی دست پیدا کنید. بسیاری از افراد تنها می‌گویند که می‌خواهند زندگی موفقی داشته باشند؛ اما برای خود روشن نمی‌کنند که موفقیت دقیقا به معنی دست‌یابی به چه چیزهایی است. اگر شما خواسته‌های خود را به صورت جزئی و دقیق تعریف کنید؛ آن وقت برنامه‌ریزی برای آن‌ها نیز آسان‌تر و اصولی‌تر صورت خواهد گرفت.

2- تسلیم موانع و مشکلات نشوید

در زندگی مسلما موانع زیادی بر سر راه شما قرار خواهند گرفت تا شما را از رسیدن به آن چه که می‌خواهید بازدارند. اما این مشکلی است که همه انسان‌ها را با اشکال مختلف درگیر خود می‌کند. در واقع هیچ کس بدون مواجهه با سختی‌ها مسیر موفقیت را نپیموده. بلکه تفاوت افراد موفق با غیر موفق، در نحوۀ برخورد با موانع و هرگز تسلیم نشدن است.

3- برای خواسته‌های خود زمان‌بندی مشخصی تعیین کنید

اگر شما برای اهداف خود زمان خاص و محدودی را در نظر نگیرید، جوری رفتار خواهید کرد که انگار تا ابد برای رسیدن به آن‌ها وقت دارید. نداشتن برنامۀ زمانی دقیق منجر به اهمال‌کاری و به تعویق انداختن کارها می‌شود. مسلما افرادی که دائما کارهای خود را به روز دیگری موکول می‌کنند نمی‌توانند در زندگی خود به اهداف مهم دست پیدا کنند.

منبع: موفقیت در زندگی | کلید و راه‌های موفقیت در زندگی۱۷۷

خب توسعه فردی یک فرآیند مادام‌العمر است. در این فرآیند یاد می‌گیرید که توانایی‌ها و قابلیت‌هایتان را بهبود دهید، هدف از این قابلیت‌ها را در زندگی پیدا کنید و از آن‌ها برای استفاده از حداکثر پتانسیل‌هایتان استفاده کنید.

وقتی حالت خوبه و داری با تمام وجودت برای آرزوهات تلاش می کنی، موفقیت رو خیلی نزدیک‌تر از قبل می‌تونی ببینی. وقتی رشد فردی پیدا می‌کنی، دیگه نگران موفقیت نباش!

سوالات مشابه

آمار سوال

۹۲ نمایش
۱ دنبال‌کننده
۲ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه