برو به محتوای اصلی
فرید کاووسی
علاقه‌مند به استارتاپ
۶ ماه پیش پرسیده شده

مکان‌های دیدنی کاشان کجاست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

باغ و حمام فین:

بناها و کاریزهای فین به امر جمشید احداث شده است. در دوران آل بویه و ایلخانی بازسازی‌هایی بر روی آن صورت گرفته است. این باغ در نزدیکی چشمه سلیمانیه قرار گرفته است. بناهای زیادی در این باغ قرار دارد از جمله حمام فین که امیرکبیر در آن به قتل رسید، موزه ملی، اتاق شاه‌نشین، خلوت کریمخانی و...

باغ فین
باغ فین
حمام فین
حمام فین

خانه بروجردی‌ها:

خانه بروجردی‌ها در دوره قاجار ساخته شده و چون صاحب خانه مشغول داد و ستد کالا از بروجرد بوده، خانه به خانه بروجردی‌ها شهرت پیدا کرده.

خانه بروجردی‌ها
خانه بروجردی‌ها

خانه طباطبایی‌ها:

خانه طباطبایی‌ها که در محله سلطان امیراحمد واقع شده توسط مرحوم سیدجعفر طباطبایی، از تجار معروف فرش کاشان در سال ۱۲۵۰ هجری ساخته شده و شامل اندورنی و بیرونی و قسمت مربوط به خدمه است.

خانه طباطبایی‌ها
خانه طباطبایی‌ها

خانه عامری‌ها:

خانه عامری‌ها خانه تاریخی بزرگی است که این روزها علاوه بر جاذبه گردشگری، یکی از بهترین هتل‌های سنتی کاشان نیز است و علاوه بر آن بلندترین بادگیر را بین خانه‌های این شهر دارد. عامری‌ها در دوران قاجار به وسیله سهام‌السلطنه عامری به عنوان محل سکونت فامیلی ساخته و بعدها بناهای دیگری هم به آن اضافه شده.

خانه عامری‌ها
خانه عامری‌ها

حمام سلطان امیراحمد:

حمام تاریخی سلطان امیراحمد که در محله سلطان امیراحمد در خیابان علوی کاشان قرار گرفته، یکی از قشنگ‌ترین حمام‌های ایران است. قدمت حمام سلطان امیراحمد که به خاطر مجاورت با امامزاده سلطان امیر احمد به این نام مشهور شده، به دوره سلجوقیه برمی‌گردد و بنای فعلی آن بازمانده از دوره قاجار است.

حمام سلطان امیراحمد
حمام سلطان امیراحمد

خانه عباسیان:

خانه عباسیان زینت خیابان علوی و کوی سلطان میراحمد کاشان است. خانه عباسیان ۵ حیاط دارد و سبک معماری اش گودال باغچه است، به این معنی که بنا پایین‌تر از سطح کوچه ساخته شده تا هم دسترسی به آب قنات راحتر شود و هم خاصیت عایقی مصالح، خانه را از گرما و سرما حفظ کند.

خانه عباسیان
خانه عباسیان

مسجد و مدرسه آقابزرگ:

مسجد و مدرسه آقابزرگ یکی از باشکوه‌ترین مساجد دوره قاجار در خیابان فاضل نراقی کاشان قرار گرفته. مسجد آقابزرگ در طول هشت سال و بین سال‌های ۱۲۵۸ تا ۱۲۶۵ ساخته شده و گنبد آن جزو بزرگترین گنبدهای آجری است.

مسجد و مدرسه آقابزرگ
مسجد و مدرسه آقابزرگ

تیمچه امین‌الدوله:

یکی از جاهای دیدنی کاشان بازار سنتی‌اش است. این بازار دیدنی از اواسط خیابان بابا افضل تا حدود دروازه دولت ادامه پیدا می‌کند و بناهای تاریخی زیادی را در خودش جای داده که از جمله آنها تیمچه معروف امین‌الدوله است.

تیمچه امین‌الدوله
تیمچه امین‌الدوله