برو به محتوای اصلی
ناشناس
۹ ماه پیش پرسیده شده

من مدتی از یک شرکت درجه اول اینترنت ای‌دی‌اس‌ال می‌گیرم و راضی بودم؛ تا اینکه به شدت در کیفیت و سرعت آن اختلال ایجاد شد و با قطعی هم مواجه می‌شدم. در تماس با شرکت اینترنتی و اعزام کارشناس به منطقه مخابراتی و چک کامل اتصالات داخلی و... در محل، اعلام کردند که اشکال از "بستر مخابرات"یعنی مسیر مخابرات منطقه تا سر در منزل است و مسئولیتش با آنها نیست. مخابرات هم برای رفع مشکل به دلیل پرزحمت بودن حاضر به همکاری نیستند و چاره‌ای ندارم که یک خط جدید معرفی کنم برای رانژه! (یک بار دیگر با یک شرکت دیگر به همین مشکل برخوردم و آنها نیز همین را گفتند و خط جدید معرفی کردم و الان دومین باریست که این مشکل را دارم!) در نهایت به سامانه شکایات مخابرات استان تهران شکایت نوشتم. آقایی از مخابرات در جواب تماس گرفتند و گفتند از سمت ما مشکلی نیست و من و شما داریم با این خط صحبت می‌کنیم و کارشناس ارائه دهنده خدماتتان حضورا هم این موضوع را تایید کردند. بعد از آن مدت بسیار کوتاهی اینترنتم درست کار کرد و باز هم همان مشکل! در تماس چندین باره با ارائه‌دهنده، آنها باز هم مشکل را از سمت مخابرات اعلام کردند و نویز و ناپایداری خط و عدم کشش را دلیل دانستند و گفته‌های مخابرات را نادرست خواندند! و این که برقراری تماس صوتی بی‌اشکال دلیل بر صحت کار ای‌دی‌اس‌ال نیست! خلاصه این که مرتب بین مخابرات و شرکت پاسکاری می‌شوم و بسیار نیاز به فهمیدن این مشکل دارم که واقعا مشکل از کجاست؟ آیا اشکال از شرکت مخابرات است یا ارائه‌دهنده خدمات adsl؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

محسن

به نظر می‌رسد برای اطمینان؛ از چند همسایه که اینترنت ADSL دارند بپرسید که اینترنت آنها خوب است یا نه. اگر خوب بود بروید و مطمئن شوید که جعبه تقسیم خط تلفن شما و همسایه‌تان یکی است. در نهایت مطمئن شوید که خط همسایه‌ی شما هم از همان مرکز تلفن (سوییچ) گرفته شده است. با این بررسی می‌توانید مطمئن شوید که مسیر سیم ارتباطی از جعبه تقسیمی که خط تلفن شما و همسایه‌ی شما گرفته شده تا مرکز تلفن مخابرات مشکلی ندارد. یعنی می‌توانید با اطمینان بگویید که اشکال از شرکت خدمات‌دهنده است.

در هر صورت چون قرارداد شما با شرکت خدمات‌دهنده است نه شرکت مخابرات، باید تمامی این بررسی توسط آن شرکت انجام شود و آنها وظیفه دارند مشکل را برطرف کنند یعنی اگر کابل‌های مخابرات ایراد دارد باید موضوع را از شرکت مخابرات پیگیری کنند.