برو به محتوای اصلی
سوال
تغذیه
محدثه میرحسینی
کارشناسی میکروبیولوژی
۲ سال پیش پرسیده شده

چگونه روغن زیتون را بی‌بو می‌کنند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

زیتون جلیلی
محصولات زیتون جلیلی

روغن زیتون بطور کلی دو دسته هست:

۱. روغن زیتون بابو که بعنوان روغن زیتون فرابکر یا بکر می‌شناسیم که بهترین نوع روغن زیتونه

۲. روغن زیتون تصفیه‌شده یا بی‌بو که در واقع از تصفیه روغن زیتون بکر بدست میاد و طی این فرآیندِ از بابو به بی‌بو شدن، ساختار چربی تغییری نمی‌کنه اما بیشتر خواصش رو از دست میده با این حال همچنان از سایر روغن‌های گیاهی مثل ذرت، سویا، آفتابگردان بسیار مناسب‌تره.

ما دو دسته روغن زیتون بکر و فرابکر داریم که هر دو این روغن‌ها جز روغن‌های تصفیه‌نشده محسوب میشن چون به صورت مستقیم از زیتون به دست میان و تو تولیدشون از گرما و مواد شیمیایی استفاده نشده. این دو روغن معمولا به میزان زیادی طعم و عطر زیتون میدن و خواص زیادی هم دارن.

در مقابل روغن تصفیه‌نشده، روغن زیتون تصفیه‌شده قرار می‌گیره. معمولا برای اینکه روغن زیتون بدون بو بشه و مزه زیتون در روغن کمتر به چشم بیاد، روغن زیتون بکر رو تصفیه می‌کنن و از این فرآیند، روغن تصفیه‌شده به دست میاد. طی فرآیند تصفیه چون روغن تحت گرما و فرآیندهای شیمیایی قرار می‌گیره، بخش زیادی از خواص آنتی‌اکسیدانیش از بین رفته و اسید اولئیک (یکی از شاخصه‌های مهم در تشخیص روغن زیتون مرغوبه و هر چه مقدار اون بیشتر باشه، روغن زیتون مرغوبیت کمتری داره) آن بالا می‌ره. پس اگه به دنبال بهره‌مندی از خواص روغن زیتون هستین، بهتره از روغن زیتون فرابکر یا بکر استفاده کنین. به دلیل نقطه دود بالایی که روغن زیتون تصفیه شده داره، میشه ازش برای پخت و پز استفاده کرد.

منبع: درکام۵