برو به محتوای اصلی

چه نکاتی را برای ازدواج با مرد مطلقه باید در نظر بگیریم؟

ناشناس

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی ، مشاور روانشناس

از روی ترحم و دلسوزی تصمیم نگیرید

ممکن است مردی که تجربه شکست در ازدواج دارد، با داستان‌های سوزناکش برای شما بخواهد دلتان را به رحم آورده و شما را مجاب به پذیرش درخواستش کند. بنابراین باید متوجه باشید که انتخاب از روی دلسوزی نه تنها به خودتان، بلکه به طرف مقابلتان نیز آسیب می‌رساند.

حساسیت‌های شما نسبت به مرور خاطرات

ممکن است با رفتن به یک رستوران یا گوش دادن به یک موسیقی، فکر کنید که خاطراتی برای همسرتان در حال تداعی است و آزار ببینید. باید بپذیرید که خاطرات زنده هستند و ممکن است گهگاهی همسرتان به سراغشان برود، بنابراین اگر توانایی مدیریت این هیجانات را ندارید، ممکن است به زندگی شما آسیب برسد.

مقایسه شما با همسر قبلی

یکی دیگر از نکات منفی ازدواج با مرد مطلقه، زمانی است که رفتارهای بد شما با همسر سابق مقایسه می‌شود. مرد ممکن است ناخواسته بگوید که "هیچ زنی این رفتار را نمی‌کند یا اینگونه صحبت نمی‌کند" و طبیعتا منظور او از هیچ زنی، همسر قبلی‌اش است.

قبح طلاق ریخته شده است

ازدواج با مردی که یک بار جدا شده، باعث می‌شود او از جدایی نترسد و ممکن است راحت‌تر به طلاق فکر کرده و آستانه تحمل او پایین‌تر بیاید. البته احتمال این اتفاق خیلی بالا نیست.

مرد شما باتجربه‌تر است

نکته مثبت ازدواج با مردان مطلقه، این است که آن‌ها یکبار طعم شکست را چشیده‌اند و حالا بهتر می‌دانند در مقابل برخی از مشکلات چگونه واکنش نشان داده و با شما چگونه بهترین برخورد را داشته باشد. به نوعی اگر ازدواج قبلی او بد بوده، بیشتر قدر شما و احساساتتان را خواهد دانست.

مشاوره پیش از ازدواج ضروری‌تر است

مراجعه به روانشناس، برای هر نوع ازدواجی ضروری است اما به دلیل اینکه ازدواج با مرد مطلقه کمی شرایط متفاوتی دارد، مشاوره پیش از ازدواج بسیار مهم‌تر و ضروری‌تر می‌باشد. هر طلاقی آسیب تازه‌ای به افراد و جامعه وارد می‌کند و باید تا می‌شود از آن پیشگیری شود.

منبع: ازدواج با مرد مطلقه۶

۴