برو به محتوای اصلی

برای خوشحال کردن مردان چه می‌توان کرد؟

ناشناس

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی ، مشاور روانشناس

1. اول خودتان را شاد نگه دارید

به یاد داشته باشید برای اینکه خانواده و شوهری شاد داشته باشید؛ اول باید خودتان شاد باشید تا این انرژی مثبت به خانواده نیز داده شود. سعی کنید همیشه صورتی خندان و شاد داشته باشید.

2. غذایی که دوست دارد برایش بپزید

غذا برای بیشتر آقایان اهمیت زیادی دارد. بسیاری از زن و شوهرها تنها بر سر غذایی که یا به درستی پخت نشده یا به موقع آماده نبوده و یا سوخته دعوا می‌کنند. این اتفاق به راحتی می‌تواند باعث ایجاد مشکلات و دعواهای مداوم شود. اما اگر شما گاهی اختصاصی و برای همسرتان غذای مورد علاقه او با تمام مخلفاتش را آماده کنید، به راحتی او را خوشحال می‌کنید. همچنین می‌فهمد که برای او وقت گذاشته‌اید و به او ارزش می‌دهید.

3. خانواده‌اش را در شادی‌هایتان شریک کنید

برای همسرتان جشن تولد بگیرید و حتما خانواده‌اش را هم در این شادی شریک کنید. جلوی او از پدر و مادرش تشکر کنید که چنین پسری با ویژگی‌های بی‌نظیر تربیت کرده‌اند. این کار هم باعث شادی مضاعف همسرتان شده و هم محبت خانواده‌اش به شما جلب می‌شود. همسرتان هرگز این محبت و برنامه‌ای که ترتیب داده‌اید را فراموش نمی‌کند؛ حتی اگر به زبان هم نیاورند، در دلشان شما، شعور و مهربانی‌تان را ستایش می‌کند.

4. به شوهرتان اعتماد کنید

با اعتماد به شوهرتان قدرت او را افزایش می‌دهید، همواره او را تشویق کرده و طرفدارش باشید حتی اگر بازنده باشد، او را از نظر خودش و دیگران بزرگ و برنده نشان دهید. از خوبی‌های او تعریف کنید. مهارت‌ها و استعدادهایش را به او یادآوری کنید. در کارها به او اعتماد کنید و او را تکیه‌گاه خود بدانید.

5. احساستان را به او بگویید

گاهی به زبان بیاورید که دوستش دارید. برای موثرتر بودن گفته‌تان جمله "دوستت دارم" را در گوشش زمزمه کنید. هیچ وقت نگویید که "من دوست داشتنم را با رفتارم ثابت می‌کنم"، رفتار و زبان تکمیل‌کننده هم هستند.

6. پیام‌های عاشقانه برایش بفرستید

گاهی پیامک‌های عاشقانه برای او بفرستید. متاسفانه اغلب جوانان در دوران دوستی یا آشنایی ابتدایی به هم پیامک‌های عاشقانه، استیکر قلب و… می‌دهند، اما بعد از عروسی دیگر خیلی از این کارها را نمی‌کنند. حتی بعد از گذشت سال‌ها از ازدواج، باز هم به هم پیام، تصاویر یا استیکرهای عاشقانه بدهید. حتی می‌توانید برای شوهرتان نامه عاشقانه بنویسید.

7. به ظاهرتان همیشه برسید

خود را خوشگل کنید و لباس‌هایی که شوهرتان دوست دارد بپوشید. مخصوصا وقتی از سرکار بر می‌گردد به ظاهرتان برسید. نگویید "از ما گذشته است"، حتی اگر 50 ساله هستید. اگر فرزندانتان بزرگ هستند و نمی‌توانید هر لباسی بپوشید، اما از هر رنگی می‌توانید استفاده کنید، یک گلسر زیبا به موهای‌تان زده و عطری بزنید.

منبع: راه‌های خوشحال کردن مردان در زندگی مشترک۵

۴