برو به محتوای اصلی

درمان غیر دارویی بی‌اشتهایی چگونه است؟

ناشناس

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی ، مشاور روانشناس

صحبت در مورد مشکل

بی‌اشتهایی و به دنبال آن کاهش وزن زیاد می‌تواند به میزان قابل توجهی اعتماد به نفس فرد را کاهش دهد. با این حال اولین و مهم‌ترین قدم، برقراری ارتباط و اشتراک‌گذاری مشکلاتتان است. اما باید مطمئن شوید که مشکلتان را با کسی در میان بگذارید که به او اعتماد دارید و می‌توانید روی او حساب کنید و به شما در این راه کمک می‌کند. اعضای خانواده‌تان نزدیک‌ترین افراد به شما هستند، اما معمولا به خاطر درگیری‌های عاطفی‌شان با شما نمی‌توانند شنونده خوبی باشند. مشاوران روانشناسی با تخصصی که در زمینه علوم انسانی دارند، بهترین کمک را می‌توانند به شما بکنند.

شرکت در جلسات درمانی

پذیرش، کلید حل مشکل است. بسیاری از افرادی که دچار اختلال بی‌اشتهایی عصبی حاد (anorexia nervous) هستند، بیماری‌شان را نمی‌پذیرند. شرکت کردن در برنامه‌های درمانی به شما کمک می‌کند احساس امنیت و تنهایی کمتری کنید و تجربیات دیگر اعضا را نیز بشنوید. از همه مهم‌تر، جلسات درمانی به شما این امکان را می‌دهد که مشکلات تغذیه‌ای خود را رفع کنید.

ورزش کردن و ارتباط با افراد

برای ورزش کردن نیازی نیست که حتما در یک باشگاه محلی ثبت نام کنید. اما اگر می‌توانید در یک باشگاه محلی ثبت نام کرده و از مشاوره تغذیه نیز بهره‌مند شوید. ورزش کردن به همراه تغذیه مناسب به درمان بی‌اشتهایی شما کمک می‌کند. علاوه بر این ارتباط بیشتر با دیگران در باشگاه به افزایش اعتماد به نفس و کاهش استرس شما کمک خواهد کرد.

منبع: درمان بی‌اشتهایی | درمان خانگی و تخصصی بی‌اشتهایی عصبی۳

۴