برو به محتوای اصلی

چه نکاتی را برای بازگشت به کار بعد از زایمان لازم است؟

ناشناس

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی ، مشاور روانشناس

همراهی همسر:

نکته بسیار مهم این است که با همسرتان درباره تقسیم وظایف منزل صحبت کنید. همسرتان باید بپذیرد که شغل شما برایتان مهم است و انجام تمام وظایف مربوط به خانه و خانواده نیز برای یک نفر ممکن نیست.

همراهی خانواده‌ها:

در حالت ایده‌آل وظیفه نگهداری از فرزندتان زمانی که سر کار هستید، به مادر شما یا مادر همسرتان محول شود. کمک خانواده شما و همسرتان در نگهداری از فرزند و حمایت از شما تا بالندگی فرزندتان، بسیار می‌تواند مهم و مفید باشد.

شغل مناسب:

شغلی که ساعت کاری مناسب، فشار نسبتا کم و مسافت نزدیک به شما داشته باشد، بهترین گزینه است. اگر می‌توانید تا یک سالگی کودک یا بیشتر کار نکنید و شرایط روحی و اقتصادی به شما اجازه می‌دهد، ترجیحا صبر کنید.

شیردهی به فرزند:

مهمترین نکته‌ای که مادران شاغل برای بازگشت به کار پس از زایمان باید در نظر بگیرند، این است که مطمئن شوند فرزندشان همیشه از شیر و تغذیه کافی بهره‌مند می‌باشد. هیچ چیز به اندازه سلامت نوزاد مهم نیست.

سلامت روحی و جسمی مادر:

فشارهای کار و نگهداری از فرزند، می‌تواند باعث خستگی جسمی و خصوصا روحی شما بشود. بیماری‌ها و آزردگی‌های مفصل و استخوان، شایع‌ترین مشکل مادران است. بیخوابی‌ها و فشار روحی نیز می‌تواند منجر به مشکلاتی مثل افسردگی پس از زایمان، اضطراب و وسواس شود.

منبع: بازگشت به کار بعد از زایمان۳

۲

آمار سوال

۶ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۲ ماه پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار