برو به محتوای اصلی
متاسفانه در حال حاضر امکان ایجاد محتوا در این پورتال وجود ندارد.

روش‌ها و مسیر کنترل شوهر کدامند؟

ناشناس

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی ، مشاور روانشناس

روش یک: تشکیل یک گروه سالم

برای اینکه بتوانید شوهر خود را کنترل و هدایت کنید. لازم است ابتدا یک ارتباط سالم و رو به رشد با او شکل دهید. برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید.

1– به طور موثر ارتباط برقرار کنید

ارتباط صادقانه و راحت، یکی از پایه‌های رابطه سالم است. اگر شما و همسرتان بتوانید با هم یک ارتباط موثر برقرار کنید، متوجه خواهید شد که مشکلاتتان خیلی راحت‌تر حل می‌شود و نیاز شما به کنترل را ارضا می‌کند. زمان مناسب برای گفتگو در یک محیط آرام و زبان بدن صمیمی و مهربان، دو عنصر مهم برقراری رابطه موثر هستند.

2 – گذراندن زمان‌های با کیفیت در کنار هم

در اوایل آشنایی و زندگی، احتمالا روزهای بسیار عاشقانه‌ای داشتید. اما طی گذر زمان رابطه ممکن است به گودال تکرار و روزمرگی سقوط کند. باید تلاش کنید که حداقل هفته‌ای یک بار، روزهایی مانند اوایل ازدواج داشته باشید.

روش دوم: ارائه راهنمایی

1– نیازهای خود را شرح دهید

اگر شما می‌توانید شوهرتان را به سوی انجام رفتار مثبتی هدایت کنید، احساس نیاز کمتری به کنترل کردن او پیدا می‌کنید. همه افراد همسری می‌خواهند که نیازهایشان را برطرف کند. اما مهم است که شما نیازهای خود را بیان کنید تا همسرتان بتواند آن‌ها را برطرف کند. همیشه نیازها به آسانی قابل مشاهده نیستند و مردان خیلی وقت‌ها دوست دارند حتی بدیهی‌ترین نیازهای شما را از زبانتان بشنوند. سعی کنید همان چیزی را بگویید که از شوهرتان می‌خواهید.

2– قوانینی برای رابطه معین کنید

اگر چه هر دو بزرگسال هستید، اما ممکن است برخی قوانین به نفع یکی از شما باشد. با هم صحبت کنید و قوانینی را که برای هر دو مهم است وضع کنید. مثلا اگر بددهنی برای شما مهم است، باید قانونی وضع کنید که هیچ کدامتان بددهنی نکند. اگر حس می‌کنید که نیاز به کنترل مرد خود دارید، قبل از آن قوانینی را با هم وضع کنید و سعی کنید انعطاف‌پذیر باشید. یعنی اگر یک شب بودن با دوستانش به دوشب تبدیل شد، او بفهمد که شما به او لطف کرده‌اید. حتی درباره نحوه ارتباط با هم نیز می‌توانید به توافق برسید.

روش سوم: سود بردن از یک رابطه عاشقانه

برای اینکه یک رابطه عاشقانه برای هر دوتان سودمند و مفید باشد، لازم است به خود نیز توجه داشته باشید. زمانی که از خود غافل می‌شوید، چطور می‌توانید انتظار داشته باشید همسرتان به شما توجه کند.

1– ارتباطات اجتماعی بیشتری داشته باشید

هنگامی که شما متاهل هستید، به طور ناخودآگاه وابستگی و ارتباط بیشتری با دنیا احساس می‌کنید. شما نیاز دارید که درباره مسائل زندگی تان با کسانی صحبت کنید. ارتباط اجتماعی، به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کرده و باعث می‌شود خوشحال باشید و یک زندگی سرشار از عشق و رابطه‌ای عمیق‌تر را تجربه کنید.

2– برای داشتن احساس امنیت تلاش کنید

در یک رابطه سالم شما احساس امنیت بیشتری نسبت به دوران مجردی خود دارید. حس امنیت در رابطه یعنی شما نگران از دست دادن همسر یا طرد شدنتان، نیستید. برای یک زندگی طولانی برنامه‌ریزی می‌کنید و نمی‌توانید زمان زیادی رو دور از معشوقه خود زندگی کنید. این حس امنیت بر روان زنان تاثیر مثبت زیادی می‌گذارد.

منبع: چگونه شوهر خود را کنترل کنید۳

۳