برو به محتوای اصلی
ناشناس
۳ سال پیش پرسیده شده

یادگیری زبان انگلیسی چگونه است؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- شرکت در بحث آزاد

با دوستان خود که به زبان انگلیسی علاقه دارند بحث‌های آزاد داشته باشید یعنی در مورد موضوعی که برایتان جذاب است انگلیسی حرف بزنید. یک دورهمی کوچک برای این تمرین خوب مناسب است. سعی کنید با دیگران به صورت فعال صحبت کنید. اگر در حین صحبت کردن اشتباهات زیادی انجام می‌دهید می‌توانید از یک متن یا کتاب استفاده کنید و با صدای بلند از روی آن بخوانید.

2- خواندن مطالب انگلیسی

خواندن نوشته‌ها و مطالب انگلیسی می‌تواند بسیار مفید باشد. استفاده از کتاب‌های داستان، روزنامه‌های انگلیسی و حتی مقاله‌های مرتبط با رشته تحصیلی می‌تواند مفید باشد. حتی اگر کتابی را تمام کردید می‌توانید آن را دوباره بخوانید. این کار به شما کمک می‌کند تسلط بیشتری روی موضوع پیدا کنید و کلمات و دستور زبان آن را بهتر درک می‌کنید.

3- گوش دادن به فایل‌های صوتی انگلیسی

می‌توانید از فایل‌های صوتی مختلف مانند مکالمات انگلیسی، پادکست‌ها، موسیقی، اخباری که به زبان انگلیسی گفته می‌شود استفاده کنید. این روشی آسان است که در موقعیت‌ها و زمان‌های مختلف می‌توانید به آن بپردازید. مزیت این روش این است که تعداد زیادی لغت در مدت زمان کوتاهی می‌شنوید. می‌توانید از فایل‌هایی استفاده کنید که در مورد موضوعات مختلف صحبت می‌کنند. از آشپزی و مد گرفته تا اطلاعات علمی و پزشکی. این امکان وجود دارد که در هر جایی که هستید مهارت‌های شنیداری خود را تقویت کنید.

4- تماشای فیلم و کارتون‌های انگلیسی

می‌توانید برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی از ویدئوهای انگلیسی استفاده کنید. یکی از مزایای کارتون این است که معمولا از واژگان ساده‌تر نسبت به فیلم‌ها استفاده می‌شود. همچنین در صورت تمایل می‌توانید فیلم‌های مورد علاقه خودتان را بدون زیرنویس فارسی نگاه کنید. به عنوان مثال کارتون خانواده سیمپسون، علاوه بر یادگیری زبان شما را با جنبه‌های مختلف فرهنگ آمریکایی هم آشنا می‌کند.

5- خواندن کتاب‌های انگلیسی

اگر مطالعه برایتان یک سرگرمی خوب در اوقات فراغت است، می‌توانید از خواندن کتاب‌های انگلیسی استفاده کنید. با خواندن مطالب در حوزه‌های مطالعاتی که به آن علاقه‌مند هستید، لذت مضاعف را تجربه کنید پس کتابی که مورد علاقه شماست پیدا کنید. اگر به داستان‌های واقعی علاقه دارید ممکن است از خواندن زندگی‌نامه شخصیت‌های معروف یا ستاره‌های سینما لذت ببرید.

منبع: بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی۸۶

آمار سوال

۱۰۷ نمایش
۰ دنبال‌کننده
۳ سال پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه