برو به محتوای اصلی
ناشناس
سال گذشته پرسیده شده

چگونه یک ارتباط عاشقانه را آغاز کنیم؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

چگونه یک ارتباط عاشقانه را آغاز کنیم؟

برای شروع یک رابطه عاشقانه پیش از آن که کسی را برای چنین ارتباطی کاندید کنید، لازم است مسائلی را پیش خود حل نمایید. هر کسی این امکان را دارد که یک رابطه عاشقانه داشته باشد. نگاه شما به رابطه با جنس مخالف مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده برای نوع رابطه است. اگر فکر می‌کنید می‌توانید یک رابطه عاشقانه را شروع کنید به 9 نکته زیر توجه کنید.

چگونه یک رابطه عاشقانه داشته باشیم

1- معیارها و الویت‌های خود در رابطه را مشخص کنید

برای شروع یک رابطه عاشقانه در قدم اول لازم است از معیارها و خصوصیات ظاهری و شخصیتی فردی که شما را جذب می‌کند آگاه باشید و براساس آن فردی را برای شروع رابطه عاشقانه انتخاب کنید. پس برای رسیدن به  اهداف خود و برآورده شدن انتظارات‌تان باید قبل از اینکه رابطه‌ای را آغاز کنید، شخصیت، تمایلات جنسی و عواطف خود را مشخص کنید. چون شما نمی‌توانید خصوصیات طرف مقابل خود را تغییر دهید تا در رابطه احساس رضایت کنید بلکه باید بر اساس معیارهای خودتان انتخاب درستی داشته باشید. برای انتخاب همسر مناسب نیز شما نیاز به تعیین این معیارها خواهید داشت.

2- در ملاقات‌های اولیه زیاده‌روی نکنید

در روزهای اولیه آشنایی، سعی کنید شور و شوق زیاد از حدتان را برای قرار گذاشتن کنترل کنید. افراد در یک رابطه توجه و عاطفه می‌خواهند ولی زیادی در دسترس بودن در ابتدای رابطه ناخوشایند است. هفته‌ای یک یا دو بار دیدار با معشوق کافی است. در صورتی که هر دوی شما، برای دیدن بیشتر یکدیگر مشتاق هستید می‌توانید تعداد این ملاقات‌ها را بیشتر کنید. با این حال توجه داشته باشید که دیدارهای زیاد، می‌تواند به بی‌میلی طرف مقابل منجر شود. پس بهتر است در هفته‌های ابتدایی به یکدیگر فرصت دهید تا زمانی برای تصمیم‌گیری و انتخاب داشته باشید.

3- برای داشتن رابطه جنسی عجله نکنید

نداشتن رابطه جنسی در ابتدای رابطه بسیار حائز اهمیت است. پیش زمینه یک رابطه جنسی سالم، شکل‌گیری صمیمیت، تعهد و اعتماد است. به خصوص اینکه معمولا دختران بعد از برقراری رابطه جنسی به طرف مقابل خود وابسته‌تر می‌شوند و بر عکس مردان ممکن است علاقه اولیه خود را از دست بدهند. همچنین می‌توانید برای اطلاع از رابطه جنسی پیش از ازدواج۵۹ کلیک کنید.

4- نداشتن حس مالکیت

اینکه بخواهید در شروع یک رابطه عاشقانه روی فرد مقابل خود حس مالکیت داشته باشید یک امتیاز منفی محسوب می‌شود. حس مالکیت نشان‌دهنده ناامنی وجودی شماست پس در صورتی که قصد برقراری رابطه طولانی مدت با فردی را دارید، نمایان شدن نشانه‌های حسودی به خصوص در ابتدای رابطه چندان خوشایند نیست، شما نمی‌توانید از کسی انتظار داشته باشید که روابط خودش را محدود کند یا بخواهید از تمام رفت و آمدهایش خبر داشته باشید.

5- جمله "من عاشقت هستم را به کار نبرید"

زمانی که به تازگی رابطه‌ای را با کسی آغاز کرده‌اید، لزومی ندارد که در همان ابتدا جمله جادویی "من عاشقت هستم" را به کار ببرید. در ابتدا از احساس و انتخاب خود مطمئن شوید و به خودتان فرصت دهید و سپس ابراز علاقه خود را قاطعانه بیان کنید.

6- ولخرجی‌های زیاد ممنوع

زمانی که رابطه‌ای را جدیدا آغاز می‌کنید لازم نیست هدیه‌های گران قیمت بخرید یا برنامه‌هایی که هزینه‌های زیادی را به شما تحمیل می‌کند تدارک ببینید. زمانی که در رابطه به حدی از آشنایی و اعتماد رسیدید می‌توانید مطابق خواسته خود اقدام کنید.

منبع: چگونه یک ارتباط عاشقانه را آغاز کنیم؟۱۱