برو به محتوای اصلی

مصرف گاز CNG در پراید دوگانه‌سوز دستی چجوریه (یعنی هر 100 کیلومتر که میگن بنزین باشه 10 لیتر میشه حدودا، اگه گاز باشه 100 کیلومتر چقدر گاز مصرف میکنه)؟ در ضمن برای مسافت 1500 کیلومتر به نظرتون هزینه سوخت چقدر میشه؟ (با گاز یا بنزین یا هر دو)

۱
ناشناس

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربتون رو به اشتراک بگذارید!

میزان پیمایش شما به عوامل مختلفی بستگی داره. اول حجم مخزن چند لیتره؟ 20؟ 30؟ 40؟

دوم وزن خودرو، با چند سرنشین و چقدر بار دارید حرکت می‌کنید؟

سوم ترافیک مسیر، متراکم یا خلوت؟

چهارم سبک رانندگی شما چگونه است؟

۵

اول حجم مخزن چند لیتره؟ 20 ؟ 30 ؟ 40؟

- حجم مخزن بنزین که فکر کنم 30-35 باشه و حجم مخزن گاز تقریبا 7 کیلوگرم بر مترمکعب 

دوم وزن خودرو. با چند سرنشین و چقدر بار دارید حرکت می‌کنید؟

- وزن خودرو فکر کنم با بار تقریبا 800کیلو بشه - دو سر نشین در جلوی ماشین

سوم ترافیک مسیر. متراکم یا خلوت؟

- ترافیک از 1500 کیلومتر > 500 تا متراکم و 1000 تا خلوت

چهارم سبک رانندگی شما چگونه است؟

- سبک رو متوجه نمیشم منظورتون چیه؟ ولی خب تقریبا همیشه با سرعت مجاز و حداکثر 100 تا

۱

سوالات مرتبط

من دارم یه مغازه اجاره میکنم توی شهرستان با جمعیت متوسط. متراژ مغازه حدودا ۱۷ تا ۱۹ متر شاید باشه یا شایدم یکم بزرگتر. به نظرتون چه مغازه‌ای بزنم که بتونم موفق بشم؟ در چه زمینه‌ای و یا محصولی که جواب بده توی این شهرستان تالش در گیلان؟ (در ضمن موقعیت این مکان نزدیک یک بیمارستان هست. یه دارو خانه داخل خود بیمارستان هست و یکی هم ۱۰ الی ۱۵ متر با بیمارستان فاصله داره. حدودا ۱۰۰ تا ۱۵۰ متری اطراف آرایشگری، سیسمونی، سوپر مارکت، خدمات کامپیوتری، کتونی فروشی، ساندویچی، عینک فروشی، لوازم تحریر، لوازم خانگی (یخچال و گاز و...)، فرش فروشی، موبال فروشی و تعمیرات، بوتیک پسرونه و زنونه، مدرسه دخترانه، اداره مخابرات، بانک، مطب پزشکی، عکاسی وجود داره.)
موضوعی پیش آمده بود در خصوص اضافه شدن یک فرد به تیم استارتاپ برای بر عهده گرفتن بخشی از مسئولیت‌های حوزه فنی. سوال اینه که فرض کنید دو نفر کار رو شروع می‌کنند و سهام رو تقریبا به شکل مساوی بین خودشون (مثلا فنی، کسب و کار و بازاریابی) تقسیم می‌کنند و حالا بعد از مدتی لازم میشه که یک نفر بیاد به تیم اضافه بشه که بخشی از کار فنی رو انجام بده، مثلا برنامه‌نویسی اندروید رو انجام بده! آیا اینجا باید سهام همه اعضای تیم رقیق بشه؟ یعنی مثلا کسی که 10 درصد قراره سهم بگیره از سهم هر فرد 5 درصد می‌گیره؟ یا این که از سهم کسی که قبلا فنی کار بر عهده اون فرد بوده باید کم بشه؟ باید این نکته رو هم در نظر گرفت که مثلا اون موضوع اندروید رو با 100 میلیون تومن میشه انجام داد، پس برای انجامش، میشه این طوری فرض کرد که ما باید بخشی از سهام رو به سرمایه‌گذاری واگذار کنیم که 100 میلیون تومن پول سرمایه‌گذاری کنه، و سهام همه در این حالت قطعا رقیق میشه. حالا اون فردی که قراره اضافه بشه رو میشه به فردی که 100 میلیون تومن در ازای 10 درصد سرمایه‌گذاری می‌کنه تشبیه کرد؟ و اگر میشه این که بنیانگذاری که مسئولیت مارکتینگ رو بر عهده داشته چه گناهی کرده که چون خودش از پس کارها مثلا برمیاد باید سهامش رو واگذار کنه و تعادل تقسیم کار بخش فنی و کسب و کار این طوری به هم نمی‌خوره؟
فرض کنید ما از یک محصول تنها یک عدد در انبار داریم. حالا ۲ یا n نفر این محصول رو به سبد اضافه کردن و به صفحه پرداخت رفتن. هر دو پرداخت می‌کنند، در صورتی که فقط یک مورد در انبار بوده نفر دوم متضرر میشه و باید مبلغش بازگشت بخوره به حسابش. این رویه که گفتم دقیقا در ووکامرس وجود داره یعنی یک محصول رو دو نفر میتونن بخرن. شما چه روشی برای حل این مشکل دارید؟ راهی که به ذهن من میرسه اینه که وقتی نفر اول دکمه checkout رو زد محصول برای نفر دوم غیر قابل خرید باشه اما احتمال داره نفر اول تو صفحه پرداخت ۱۰ دقیقه منتظر بمونه و آخرش تب رو ببنده! کاری که میتونیم بکنیم اینه که یه تایم اوت مثلا ۱۵ دقیقه‌ای بدیم تا اگر در در این مدت نفر اول خریداری نکرد دوباره برای نفر دوم قابل دسترس باشد. اساتید راه بهتری دارن؟ دوستی بهم گفت باید از pessimtic lock استفاده کنم اما فکر نمیکنم این جواب بده چون نمیدونم این لاک چقدر باید بمونه.

آمار سوال

۴۷ نمایش
۱ دنبال‌کننده
۲ ماه پیش پرسیده شده
آمار بازدید در این ماه

سوال رو به اشتراک بگذار