برو به محتوای اصلی
ناشناس
۳ سال پیش پرسیده شده

کتاب‌های روانشناسی موفقیت کدامند؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

1- قدرت عادت | نویسنده: چارلز دوهینگ | ترجمه: پروین بیات

"همه‌ی ما در برخی مواقع، به‌ عمد انتخاب‌هایی می‌کنیم و بعد، دیگر به آن‌ها فکر نمی‌کنیم؛ اما همچنان به انجام دادنشان ادامه می‌دهیم."

آیا در صورتی که بتوانید الگو عادتی را پیدا کنید، قدرت تغییر آن‌ها را نیز خواهید داشت؟! این کتاب در سال 2012 توسط مجله تایمز معرفی شد. کتاب قدرت عادت ادعا می‌کند می‌توانید عادات جدید بسازید تا نتایج تازه دریافت کنید. این کتاب که بر اساس پژوهش‌ها و مصاحبه‌های زیادی با دانشمندان و مدیران تحقیقات شرکت‌ها نوشته شده است، بر این عقیده است که ذهن انسان به دلیل تقلید کورکورانه از اطرافیان، از اطلاعات اضافه‌ای پر شده است تا جایی که دیگر قدرت تصمیم‌گیری خود را از دست داده است. چنانچه این الگوهای غلط را در دست بگیرد و بتواند آگاهانه رفتار کند، در مسیر موفقیت قرار می‌گیرد.

2- جادوی فکر بزرگ | نویسنده: جوزف شوارتز | ترجمه: ژنا بخت‌آور

برای رسیدن به موفقیت لازم است به موفقیت خودتان ایمان داشته باشید. منظورمان از ایمان هم بسیار ساده است "من اعتقاد دارم که من از عهده این کار بر می‌آیم". همین نوع فکر موجب می‌شود تا قدرت، مهارت و انرژی لازم برای حرکت را هم بدست بیاورید. وقتی باور داشته باشید می‌توانید کاری را انجام بدهید، پس راهش را نیز پیدا خواهید کرد.

این کتاب سه روش تقویت نیروی ایمان را پیشنهاد می‌دهد:

1- فکر به پیروزی به جای شکست

2- مدام به یاد بیاورید که قوی‌تر از چیزی هستید که فکر می‌کنید

3- بزرگ بیاندیشید

3- هفت عادت مردمان موثر | نویسنده: استفان کاوی | ترجمه: گیتی خوشدل

برای رسیدن به موفقیت به یک نقشه کلی نیاز خواهید داشت. در کتاب هفت عادت مردمان موثر نویسنده تلاش کرده تا زندگی افراد نابغه را بررسی کند تا عادات تاثیرگذار آن‌ها را دریابد. این عادات موثر افراد نابغه، می‌تواند یک الگو برای موفقیت شما باشند. اگر خواهان دستیابی به موفقیت مالی و ارتباطی هستید، می‌توانید هفت عادت زیر را انجام داده و خود را متمایز کنید:

  1. عامل باشید
  2. به صورت ذهنی از پایان شروع کنید
  3. اولویت‌های ابتدایی را در ابتدا انجام دهید
  4. به عنوان برنده فکر کنید
  5. اول خوب گوش کنید
  6. از انرژی گروهی استفاده کنید
  7. اره را تیز کنید

4- توهمانی که می‌اندیشی | نویسنده: جیمز آلن | ترجمه: گیتی خوشدل

در کتاب توهماتی که می‌اندیشی قدرت اندیشه بر ذهن، کلام، سلامتی، در تحقق رویاها و… بررسی شده است. هرکس آنچنان است که در دل خود فکر می‌کند. اندیشه همه هستی انسان را در بر می‌گیرد. به راستی آدمی همانی است که فکر می‌کند. پس باور کنید تا ببینید که منش او حاصل جمع تمام اندیشه‌های اوست.

نویسنده کتاب توهماتی که می‌اندیشی به بررسی قدرت فکر بر تمام قسمت‌های زندگی پرداخته است. بر اساس این کتاب در می‌یابید که چرا به هر چیز که فکر کنید به همان تبدیل خواهید شد. به راستی آدمی همانی است که فکر می‌کند. منش انسان، تمام زندگی انسان را در بر می‌گیرد. به قولی "اگر ذهن آدمی از اندیشه‌های پلید آلوده باشد، به درد گرفتار آید همانگونه که چرخ از پس گاو نر…".

5- قورباغه را قورت بده | نویسنده: برایان تریسی | ترجمه: اشرف رحمانی

برایان تریسی سبک فکری خوبی دارد و کتاب‌هایش در سراسر جهان، مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است. او به شما می‌آموزد چگونه به مدیریت زمان و انرژی آشنایی داشته باشید و بتوانید بر هدف خود متمرکز شوید. در این کتاب می‌آموزید که چگونه با شرایط سخت کنار بیایید و چطور روحیه‌ای جنگنده و موفق را در خود رشد بدهید.

اگر بتوانید روحیه و نگاه این کتاب را دریابید و عملی کنید، کارهای خود را دیگر به دقیقه 90 موکول نمی‌کنید و به سادگی به ساختن عادت‌های مثبت می‌پردازید. در نظر برایان تریسی شما برای انجام کارهایتان به سه ویژگی (تصمیم‌گیری، اراده و انضباط) نیاز دارید. او اعتقاد دارد گاهی اوقات باید خودتان را تحت فشار بگذارید تا توانمندی‌هایتان نمایان شود.

منبع: معرفی کتاب‌های روانشناسی موفقیت۲۸