برو به محتوای اصلی
سوال
پزشکی
ناشناس
سال گذشته پرسیده شده

قرص ویاگرا چیست؟

من کجام؟ اینجا کجاست؟

در جوابکو می‌تونید در مورد هر موضوعی سوال کنید، به سوالای بقیه جواب بدید و تجربه‌تون رو به اشتراک بگذارید!

پویا عبدی
مشاور روانشناس

ویاگرا (سیلدنافیل) برای درمان اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی در مردان تجویز می‌گردد. ویاگرا با افزایش جریان خون به آلت تناسلی موجب نعوظ در هنگام تحریک جنسی می‌گردد. دلیل محبوبیت این دارو عوارض نسبتا کم، سهولت استفاده و کارکرد مناسب این داروست. 

سیلدنافیل سیترات (به عنوان ماده فعال ویاگرا) یک مهارکننده PDE5 می‌باشد. ویاگرا (سیلدنافیل) به مهار آنزیمی که جریان خون در آلت تناسلی را تنظیم می‌کند، می‌پردازد؛ این مهارکننده روند طبیعی انزال را افزایش می‌دهد. اگر چه ویاگرا نعوظ را افزایش می‌دهد، اما همچنان فرد به تحریک طبیعی نیاز دارد.

آیا قرص ویاگرا همیشه اثر می‌کند؟

سه عامل (تامین خون مناسب، برانگیختگی و سیستم عصبی سالم) در موثر بودن ویاگرا نقش بازی می‌کنند. برخی اختلالات نعوظ که ناشی از عمل جراحی و یا آسیب به یکی این سه عامل باشد، ویاگرا تاثیر چندانی در عملکرد جنسی فرد نخواهد داشت. در این شرایط فرد برای بهبود نیاز به تزریق یا دیگر درمان‌های ویژه پزشکی خواهد داشت. همچنین در مواردی که اختلال نعوظ در مردان ریشه روانی داشته باشد، قرص ویاگرا موثر نبوده و فرد نیازمند روان‌درمانی است.

طریقه مصرف قرص سیلدنافیل 100

برای اولین بار یک دوز ویاگرای 50 میلی‌گرمی استفاده نمائید. اگر دوز موثر بود، می‌توانید دوزهای بعدی به قرص‌های 25 میلی‌گرم آن را کاهش دهید. اگر قرص 50 میلی‌گرم موثر نبود یا مدت زمان اثر آن کمتر از 4 ساعت بود، می‌توانید دوز را به قرص 100 میلی‌گرم افزایش دهید.

قرص را یک یا دو ساعت قبل از بر انگیختگی مصرف نمائید. مطمئن شوید که قرص ویاگرا برای کمک به نعوظ شما مفید بوده است. مسئله مهم دیگر این است که قرص ویاگرا برای ایجاد نعوظ و انقباض به تحریک جنسی (بصری، لمسی یا غیره) نیاز دارد و بدون تحریک، قرص هیچ فایده‌ای نخواهد داشت. همچنین قرص ویاگرا کمبود میل جنسی مردان را نیز درمان نمی‌کند.

دوزهای مصرفی قرص ویاگرا

قرص ویاگرا در سه دوز مصرف می‌شود:

ویاگرا 25 میلی‌گرم: وقتی که دوز شروع 50 میلی‌گرم خیلی موثر نشان دهد، بهتر است دوز به 25 میلی‌گرم کاهش داده شود.

ویاگرا 50 میلی‌گرم: این دوز برای شروع اولین مصرف ویاگرا توصیه می‌گردد.

ویاگرا 100 میلی‌گرم: مصرف این دوز زمانی توصیه می‌شود که دوز 50 میلی‌گرم کافی نبوده یا تاثیر آن کمتر از 4 ساعت دوام دارد.

عوارض قرص ویاگرا

1- در بیشتر مردان عوارض جانبی ندارد.

2- حدود 1درصد از تمام افرادی که از قرص ویاگرا استفاده می‌کنند، متوجه نوعی تغییر رنگ یا رنگ زرد در بینایی خود می‌شوند. این عارضه خطرناک نبوده و معمولا پس از چند ساعت از بین می‌رود.

3- در بعضی موارد عوارضی مانند سردرد، سوزش، اختلال نعوظ، اختلالات بینایی، احتقان بینی و سرگیجه مشاهده شده است.

4- در موارد نادر عوارض جدی مانند درد در قفسه سینه (قلب)، نعوظ طولانی و دردناک، از دست دادن بینایی و نعوظ دردناک (نعوظی که بیشتر از 4 ساعت طول می‌کشد و باعث درد و صدمات زیادی به آلت تناسلی فرد می‌شود) دیده شده است. در صورت مشاهده این نشانه‌های سریعا به پزشک مراجعه نمائید.

5- در بیشتر موارد عوارض جانبی و منفی در مواردی رخ می‌دهد که فرد خارج از دستورالعمل‌های پزشکی و تجویز شده، دارو را مصرف کرده باشد.

منبع: قرص ویاگرا | اثرات، عوارض و موارد منع قرص ویاگرا۲۱۴